Strona główna » Świnoujście. Prezentacja programu i kandydatów Zmiany Pokoleniowej Jana Borowskiego

Świnoujście. Prezentacja programu i kandydatów Zmiany Pokoleniowej Jana Borowskiego

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Prezentacja programu i kandydatów Zmiany Pokoleniowej Jana Borowskiego

8 marca 2024 roku miało miejsce przedstawienie programu KWW Jana Borowskiego „Zmiana pokoleniowa”.

Hasło wyborcze trzeba potraktować dosłownie, gdyż jest to najmłodszy wiekiem komitet wyborczy w Świnoujściu. Średnia wieku to jedynie 39 lat!

Najmłodszy kandydat ma 23 lata, a najmłodsza kandydatka 22 lata.

To zdecydowanie mniej od pozostałych komitetów startujących w naszym mieście, które średnią wieku mają w widełkach od 46 do 63 lat. Dla kandydatów ważna jest międzypokoleniowa współpraca i łącznie energii pokoleń. Jak wspominają, w zdecydowanej większości są ludźmi bezpartyjnymi, za którymi nie stoją żadni ważni „gracze”.

Pamiętajmy, że duże wydane pieniądze na kampanię zazwyczaj trzeba później spłacać w formie przysług. KWW Jana Borowskiego jako jedyny komitet jest niezależny, a co za tym idzie, decyzje podejmowane przez radnych z tego komitetu będą kierowane wyłącznie troską o mieszkańców. Komitet postawił na ludzi młodych, przedstawiając jednocześnie dobry program, a w nim między innymi:

„Dzieci naszą przyszłością” rozwijanie programów zapobiegających nadwadze, takich jak zajęcia sportowe, pływanie na basenie dla większej ilości uczniów szkół podstawowych; dodatkowe godziny zajęć językowych oraz programy wymiany międzynarodowej.

konferencja Jana Borowskiego

konferencja Jana Borowskiego„Miejska Aplikacja Mobilna”, która nie tylko miałaby w sobie Kartę Wyspiarza, czy też mapę imprez kulturalnych, ale również dostęp do urzędów czy konsultacje społeczne w formie głosowań!

„Przedsięwzięcia biznesowe”, to wsparcie tanich pożyczek pozabankowych oraz gwarancji kredytowych na otwarcie, czy też rozwój działalności gospodarczej w Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Założeniem jest również poszerzenie możliwości promocji miasta, usług i towarów lokalnych, między innymi w postaci dopłat do uczestnictwa w targach. W tym punkcie Jan
Borowski wspomniał o rozdzieleniu portów Szczecin-Świnoujście, abyśmy my mieszkańcy mogli zarządzać potencjałem portu i aby był on czymś więcej niż emiterem pyłu.

„Chcemy mieć gdzie mieszkać” – punkt ten przedstawiła Dalia Sadza, która wspomniała o budowie mieszkań komunalnych oraz mieszkań na „tani wynajem okresowy” przy współpracy z inwestorami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Następnym pomysłem na polepszenie warunków mieszkaniowych w Świnoujściu ma być system dopłat dla młodych-dorosłych, w tym osób po studiach, które zdecydują się tu wrócić.


„Miasto kwiatów i zieleni” – walka ze wszechobecną „betonozą” oraz program sadzenia drzew to postulaty zawarte w tym punkcie. Oprócz tego: zmiana lasków osiedlowych w kieszonkowe parki, rozsiewanie kwiatów miodajnych, wspieranie budynków „zgodnych z naturą” i z „zielonymi dachami” w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości. Uczestnicy konferencji wspomnieli również o ograniczeniu wycinki lasów poprzez stworzenie parku krajobrazowego, a dla entuzjastów spędzania wolnego czasu wytyczenie ścieżek i szlaków rowerowych i konnych.

„Centrum wolontariatu” – Rada Seniorów oraz Rzecznik Osób Niepełnosprawnych to instytucje, które chce stworzyć Komitet Wyborczy Wyborców Jana Borowskiego oraz stworzenie miejsc do koordynowania inicjatywami charytatywnymi zrzeszającymi społeczników, fundacje oraz przedsiębiorców. W ramach współpracy interdyscyplinarnej wprowadzenie pomocy w życiu codziennym osobom starszym i niepełnosprawnym.

 

Kamila Janta – Lipińskiego

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW