Strona główna » Dlaczego media społecznościowe tak bardzo manipulują opinią publiczna przed wyborami ??

Dlaczego media społecznościowe tak bardzo manipulują opinią publiczna przed wyborami ??

by Świnoujście w sieci

Dlaczego Facebook tak bardzo manipuluje opinią publiczna przed wyborami ??

Istnieje kilka powodów, dla których Facebook może manipulować opinią publiczną:

1. Zwiększenie zaangażowania i czasu spędzanego na platformie: Facebook zarabia na wyświetlanych reklamach, a im więcej czasu użytkownicy spędzają na platformie, tym więcej reklam można im wyświetlić. Algorytmy Facebooka są zaprojektowane tak, aby wyświetlać użytkownikom treści, które wzbudzają ich zainteresowanie, nawet jeśli są one nieprawdziwe lub polaryzujące.

2. Promowanie określonej agendy: Facebook może wykorzystywać swoją platformę do promowania określonych poglądów politycznych lub społecznych. Może to robić poprzez promowanie stron i treści o określonej orientacji, a także poprzez ograniczanie widoczności treści o innych poglądach.

Facebook

Facebook

Oto kilka przykładów, jak Facebook może manipulować opinią publiczną:

  • Używanie algorytmów do promowania polaryzujących treści: Algorytmy Facebooka preferują treści, które wzbudzają silne reakcje emocjonalne, takie jak gniew, strach lub oburzenie. Te treści są bardziej skłonne do udostępniania i komentowania, co zwiększa czas spędzany przez użytkowników na platformie.
  • Używanie botów do rozpowszechniania dezinformacji: Facebook jest wykorzystywany przez boty do rozpowszechniania fałszywych informacji i propagandy. Te boty mogą podszywać się pod prawdziwych użytkowników i publikować fałszywe wiadomości, które mogą mieć wpływ na wybory lub inne ważne wydarzenia.
  • Cenzura treści: Facebook usuwa lub ogranicza widoczność treści, które uważa za szkodliwe lub obraźliwe według właścicieli platformy – ale są prawdziwe i przekazują wyłącznie sprawdzone informacje. . Jednakże definicja “szkodliwych treści” jest często subiektywna i może być wykorzystywana do cenzurowania treści o odmiennych poglądach.

Należy pamiętać, że Facebook to tylko jeden z wielu przykładów platform mediów społecznościowych, które mogą być wykorzystywane do manipulowania opinią publiczną. Ważne jest, aby być świadomym potencjalnych zagrożeń związanych z tymi platformami i krytycznie podchodzić do informacji, które na nich znajdujemy.

Facebook – a tak naprawdę jego wścielę, chcą zawładnąć umysłami ludzi niezdecydowanych, poszukujących – a tak naprawdę pogubionych – więc ok 80% społeczeństwa na świecie która ma dostęp do Internetu 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW