Strona główna » Lokalne » Ulubieniec Kamińskiego, Morawieckiego i Kaczyńskiego będzie miał kłopoty ??

Ulubieniec Kamińskiego, Morawieckiego i Kaczyńskiego będzie miał kłopoty ??

by Wielki Administrator

Ulubieniec Kamińskiego, Morawieckiego i Kaczyńskiego będzie miał kłopoty ??

Prokuratura wznawia śledztwo w sprawie wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji

Do wybuchu granatnika RPG-7 doszło 15 grudnia 2022 roku w gabinecie ówczesnego komendanta głównego policji gen. Jarosława Szymczyka. W wyniku eksplozji ranny został funkcjonariusz BOR.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków z związku z niesprawdzeniem granatnika pod kątem saperskim oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Jednak w lipcu 2023 roku śledztwo zostało umorzone.

W marcu 2024 roku prokuratura wznowiła śledztwo. Decyzja o wznowieniu śledztwa została podjęta po zapoznaniu się z opinią biegłych z zakresu balistyki, którzy stwierdzili, że granatnik RPG-7 był sprawny.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

Generał "granatnik"
Drukuj
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Wyłącz blokadę

Prosimy o wyłączenie rozszerzenia AdBlocker w przeglądarkach naszej witryny.