ŚWINOUJŚCIE. Pytanie do kandydata … Dlaczego niektórzy kandydaci boją się pytań mieszkańców ??

Świnoujście Wybory 2024 zapytaj kandydata

Pytanie do kandydata na urząd Prezydenta Świnoujścia

Dlaczego niektórzy kandydaci boją się pytań mieszkańców ??

Jak Pan / Pani zamierza rozwiązać problem z dostępu do opieki psychologiczno psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w naszym mieście ?

Pandemia i wojna na Ukrainie spotęgowały i uwidoczniły PROBLEM.

Takie pytanie w poprzednim tygodniu zadaliśmy kandydatom na Prezydenta Świnoujścia  – pytanie zostało nadesłane na adres – zapytajkandydata@gmail.com
Niestety
Panie Agatowska i Konkolewska nie znalazły czasu aby odpowiedzieć na pytanie mieszkańców.
Pan Paweł Sujka wciąż nie przesłał oficjalnego adresy email do kontaktu ze “sztabem wyborczym”

 

Jedynie Pan Jan Borowski udzielił odpowiedzi na pytanie nurtujące mieszkańców:

Jako prezydent Świnoujścia, moim priorytetem będzie zapewnienie mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, odpowiedniej opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Rozumiem, że pandemia COVID-19 oraz wojna na Ukrainie znacząco wpłynęły na stan psychiczny wielu osób, podejmę  następujące kroki w celu rozwiązania tych problemów.

 Nawiążę współpracę z regionalnymi uczelniami i organizacjami pozarządowymi, aby zachęcić więcej specjalistów do pracy w naszym mieście. Planuję także zorganizować specjalne szkolenia i kursy dla obecnych pracowników służby zdrowia, aby rozszerzyć ich kompetencje w zakresie psychologii dziecięcej i młodzieżowej.

 Rozbuduję i będę promował dostęp do konsultacji online, aby umożliwić łatwiejszy dostęp do specjalistów dla rodzin, które mieszkają daleko od centrów medycznych lub mają trudności z fizycznym dotarciem do poradni.

 Wprowadzę nowe i rozwinę istniejące programy edukacyjne i wsparcia psychologicznego w szkołach, w tym szkolenia dla nauczycieli, jak rozpoznawać objawy stresu i niepokoju u uczniów oraz jak reagować w takich sytuacjach. Zorganizuję regularne spotkania z psychologami i terapeutami w placówkach oświatowych.

Planuję rozbudowę centrum wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, które będzie oferować kompleksową pomoc dzieciom i młodzieży. Centrum to będzie nie tylko miejscem konsultacji, ale również organizacją warsztatów, grup wsparcia i innych form pomocy.

 Zainicjuję kampanie społeczne mające na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego i uzależnień l. Kampanie te będą również informować o dostępnych formach pomocy i zachęcać do korzystania z nich.

Otoczę opieką psychologiczną uczniów, nauczycieli i rodziców świnoujskich szkół.

 


 

Kolejne pytanie o treści:

 

Jak Pan / Pani zamierza rozwiązać problem z dostępem do mieszkań dla młodych ludzi, których nie stać na swoje pierwsze mieszkanie – wszyscy znamy wolnorynkowe ceny mieszkań w naszym mieście

 


Odpowiedź na to pytanie opublikujemy w poniedziałek

 

 

Related posts

Świnoujście. Borowski zaorał Konkolewską i Platformę Obywatelską

Świnoujście. To jest niewiarygodne !! Znamy zwycięzcę wyborów w Świnoujściu.

Świnoujście. Oni Zagłosowali Sujka, Borowski, Agatowska, Konkolewsa, A Ty ??