Strona główna » Fałszywy policjant i “wnuczek”, ukradli ponad MILION złotych

Fałszywy policjant i “wnuczek”, ukradli ponad MILION złotych

by Świnoujście w sieci

OSZUKALI LUDZI NA PONAD MILION ZŁOTYCH. POLICJANCI ZATRZYMALI 5 OSÓB, KTÓRE ZAJMOWAŁY SIĘ TYM PROCEDEREM

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy rozbili grupę, która zajmowała się oszustwami. 5 zatrzymanych osób jest podejrzanych o wyłudzenia na wielką skalę. W ciągu ostatnich kilku dni mogli odebrać pokrzywdzonym pieniądze o wartości ponad miliona złotych. Sprawcy w wieku od 23-35 lat działali w kilku województwach. Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a kobieta w wieku 31–lat oraz 23-latek zostali objęci policyjnym dozorem.

Fałszywy oficer, policjant, wnuczek – oszuści zakładają różne maski, a poszkodowani tracą majątek i oszczędności życia. Tym tropem policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy dotarli do 5 osób trudniących się tym nielegalnym procederem.

Policjanci ustalili w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych i procesowych, że oszuści podając się za pracowników różnych instytucji m.in. pracowników banku, policjantów, oficerów Policji, prokuratorów oszukali na przestrzeni ostatnich dni, kilka osób z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego na kwotę ponad 1 miliona złotych. 

Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy ustalili także, że w niektórych przypadkach sprawcy dzwoniąc do pokrzywdzonych podawali się za obsługę banku, otrzymując w ten sposób dane niezbędne do logowania w ich bankowości internetowej. W ten sposób mogli swobodnie dokonywać różnego rodzaju operacji bankowych, w tym przelewów na ich rachunkach.

Mężczyźni w wieku od 23 do 35 lat oraz 31-letnia kobieta zostali jednego dnia zatrzymani przez kryminalnych z Wydziału PG, na gorącym uczynku, na terenie Koszalina. Po wykonaniu czynności z ich udziałem oraz po przedstawieniu zarzutów zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Koszalinie. Dzisiaj została podjęta decyzja o zastosowaniu wobec trzech mężczyzn izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 31-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, bez względu na wiek. Pomimo licznych apeli, nie tylko Policji, ale również wielu organizacji i instytucji, nadal zgłaszają się na Policję osoby, które padły ofiarą oszustw. Ponownie zwracamy się z prośbą o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Zachęcamy, aby uczulić swoją rodzinę i znajomych na to, by zawsze stosowali zasadę ograniczonego zaufania, gdy ktoś puka do ich drzwi lub dzwoni. Ofiarami oszustwa głównie padają ludzie starsi, ale nie jest to reguła. Oszukanym może być każdy!

W razie jakichkolwiek podejrzeń o złe zamiary osób odwiedzających nasze mieszkanie lub dzwoniących – niezwłocznie powiadom Policję pod numerem 112.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW