Strona główna » Świnoujście – Inteligentny System Zarządzania Ruchem – Czy to coś pomoże ??

Świnoujście – Inteligentny System Zarządzania Ruchem – Czy to coś pomoże ??

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Inteligentny System Zarządzania Ruchem – Czy to coś pomoże ??

Jak informuje UM w Świnoujściu rozpoczęto budowę ITS – ale czy on coś pomoże ??

Przez ostatnie lata zamiast poprawić system dróg w Świnoujściu zrujnowano je całkowicie

Ulica Grunwaldzka i Wojska Podolskiego nie do obrony – zwężenia przewężenia i skrzyżowania gdzie nie mieszczą się autobusy miejskie.

ŚWINOUJŚCIE. JEST DECYZJA W SPRAWIE ULICY KU MORZU

System dwóch rond w centrum miast a i przejście koło centrum Corso to porażka inżynierska – korki na rondach – bo piesi nie wiedza, idę nie idę waham się a korek rośnie.

Kto za to odpowiada – Oczywiście Pan Żmurkiewicz i jego ludzi z Panią Michalską na czele.

Dziś będziemy wydawali kolejne pieniądze na “usprawnianie” komunikacji  – Kto bogatemu zabroni

 


Świnoujście - Inteligentny System Zarządzania Ruchem - Czy to coś pomoże

Świnoujście – Inteligentny System Zarządzania Ruchem – Czy to coś pomoże

Jak informuje UM – Trwają prace związane z budową Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem (ITS). Wczoraj montowane były kamery na przeprawie promowej i przyłącza elektroenergetyczne do tablic zmiennej treści, które staną w różnych częściach miasta.

Podobne kamery będą również działały na drogach wjazdowych do Świnoujścia od strony Niemiec. Będą m.in. rejestrowały numery rejestracyjne pojazdów, co w razie kradzieży. ułatwi policji poszukiwania. Przypomnijmy, że takie kamery działają już również w tunelu.

UCZNIOWIE KLAS CZWARTYCH NIE OTRZYMAJĄ LAPTOPÓW – MINISTER RZĄDU KOALICJI 13 GRUDNIA WSTRZYMAŁ PROGRAM

Tablice świetlne, tzw. zmiennej treści, pojawią się na ulicach Wojska polskiego, Moniuszki, Grunwaldzka i Karsiborskiej. W przypadku zamknięcia tunelu tablice będą o tym informowały użytkowników dróg i kierowały na przeprawę promową. Ich montaż zaplanowany jest na przyszły tydzień. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Duńska, Fińska i Skandynawska wybudowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna.

Kolejnym etapem budowy ITS będą prace związane z modernizacją sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach. Wymienione zostaną sterowniki oraz oprogramowanie sygnalizacji. Przy przejściach zamontowane zostaną radary dla pieszych i rowerzystów. W chwili, gdy pieszy bądź rowerzysta pojawi się przed przejściem, taki radar przekaże sygnał, który uruchomi program włączający zielone światło.

Serce całego systemu ITS będzie znajdowało się w budynku Biuro Obsługi Tunelu. Wykonawcą ITS jest firma SPRINT S.A. z Olsztyna.

ŚWINOUJŚCIE. WRÓCIŁA ZIMA – ZOBACZ PLAŻĘ I PROMENADĘ – VIDEO

Docelowo miasto planuje również rozbudowę systemu o kamery na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, które będą m.in. kierowały ruchem na wypadek kolizji i wyłączenia z ruchu którejś z ulic. Oprócz tego tablice świetlne z informacją o wolnych miejscach parkingowych, w tym dla kierowców z niepełnosprawnością. W ostatnim etapie  na przystankach autobusowych planowany jest montaż dynamicznych tablic pasażerskich LED oraz e-papier z godzinowym rozkładem jazdy miejskich autobusów.

BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW