Strona główna » Świnoujście. Uroczysta zbiórka z okazji ślubowania strażaków oraz przejścia na emeryturę mł. bryg. Tomasza Samborskiego

Świnoujście. Uroczysta zbiórka z okazji ślubowania strażaków oraz przejścia na emeryturę mł. bryg. Tomasza Samborskiego

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Uroczysta zbiórka z okazji ślubowania strażaków oraz przejścia na emeryturę mł. bryg. Tomasza Samborskiego

31 stycznia 2024 r. w sali sztabowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowoprzyjętych strażaków oraz przejścia na zaopatrzenie emerytalne mł. bryg. Tomasza Samborskiego, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Świnoujściu.

Uroczystości ślubowania oraz przejścia na zasłużoną emeryturę są najważniejszymi uroczystościami w życiu każdego funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcia KM PSP w Świnoujście

Zdjęcia KM PSP w Świnoujście

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu w składzie: mł. kpt. Maciej Podliński, mł. asp. Damian Baranowski oraz ogn. Michał Makosz. Następnie dowódca uroczystości kpt. Paweł Piorun złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystości Komendantowi Miejskiemu PSP w Świnoujściu st. kpt. Markowi Wieczorkowi, który przywitał wszystkich zebranych gości oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Ślubowanie złożyli: str. Dominik Tankowski oraz str. Grzegorz Zaręba.

Po ślubowaniu rozpoczęła się druga część uroczystości. Został odczytany rozkaz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na mocy którego mł. bryg. Tomasz Samborski został zwolniony ze służby z dniem 31.01.2024 r.

St. kpt. Marek Wieczorek przedstawił przebieg służby odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza.

Mł. bryg. Tomasz Samborski od najmłodszych lat związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną, a od września 1999 r. do maja 2001 r.:  słuchacz – kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu; następnie od czerwca 2001 r. do lipca 2009 r. związany z „podziałem bojowym” Komendy Powiatowej w Kołobrzegu gdzie zajmował stanowisko starszego ratownika oraz dowódcy zastępu. W tym czasie jednocześnie podnosił kwalifikacje w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie kończąc studia pierwszego i drugiego stopnia. Od sierpnia 2009 r. do sierpnia 2015 r. związany z komórką kontrolno – rozpoznawczą Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu. Od września 2015 do lutego 2019 r. – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu. Od marca 2019 r. do października 2019 r. na stanowisku zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w  Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. Od listopada 2019 r. dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Świnoujściu, a od 05.12.2020 r. pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu. Od grudnia 2021 r. do dnia dzisiejszego dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Świnoujściu.

 

Wyróżniony między innymi „Listem pochwalnym Komendanta Głównego PSP” za działania ratownicze w dniu 27.07.2020 r oraz odznaczony:

– Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę,

– Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,

– Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Pod koniec uroczystości mł. bryg. Tomaszowi Samborskiemu zostały złożone życzenia oraz został wręczony upominek z pamiątkowym grawertonem.

W uroczystości oprócz funkcjonariuszy KM PSP w Świnoujściu uczestniczyli:

– bryg. Andrzej Gołdyn – Komendant Powiatowy KP PSP w Gryficach,

– bryg. w st. spocz. Marek Huszla – były Komendant Powiatowy KP w Stargardzie,

– małżonka mł. bryg. Tomasza Samborskiego,

– rodziny ślubujących.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Piorun, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujści

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW