Strona główna » Protest Niemieckich rolników – Paraliż komunikacyjny

Protest Niemieckich rolników – Paraliż komunikacyjny

by Świnoujście w sieci

Protest Niemieckich rolników – Paraliż komunikacyjny

8 stycznia 2024 roku rolnicy w Niemczech rozpoczęli protesty przeciwko planom oszczędnościowym rządu, obejmującym zniesienie ulg podatkowych dla rolnictwa.

Protesty rozpoczęły się o godzinie 6:00 rano i objały cały kraj. Rolnicy zablokowali drogi i autostrady, a także niektóre przejścia graniczne.

Według niemieckiej policji, protesty rolników spowodowały paraliż komunikacyjny w wielu częściach kraju. W niektórych miejscach korki na drogach sięgały kilkudziesięciu kilometrów. Protesty utrudniły również komunikację publiczną.

13 I 14 EMERYTURA ZOSTANIE ZLIKWIDOWANA ZAPOWIEDZIAŁ POSEŁ PETRU Z UGRUPOWANIE HOŁOWNI

 

 

Rolnicy protestują przeciwko planom rządu, które ich zdaniem doprowadzą do obniżenia ich dochodów i utrudnienia prowadzenia działalności. Obawiają się, że zniesienie ulg podatkowych spowoduje wzrost cen żywności i pogorszenie konkurencyjności niemieckiego rolnictwa na światowych rynkach.

Rząd Niemiec odrzuca zarzuty rolników. Minister rolnictwa Cem Özdemir powiedział, że rząd jest gotowy do dialogu z rolnikami, ale nie zamierza wycofać się z planowanych zmian.

Protest rolników w Niemczech jest największym protestem społecznym w tym kraju od lat. Protesty mają potrwać cały tydzień.

 


 

Świnoujście. Armagedon, podtopione ogrody działkowe w Świnoujściu. Działki w Świnoujściu pod wodą

Armagedon, podtopione ogrody działkowe w Świnoujściu. Działki w Świnoujściu pod wodą

Armagedon, podtopione ogrody działkowe w Świnoujściu. Działki w Świnoujściu pod wodą

 

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW