Strona główna » Najbardziej pracowita noc w całym roku za nami. 375 razy interweniowało pogotowie ratunkowe

Najbardziej pracowita noc w całym roku za nami. 375 razy interweniowało pogotowie ratunkowe

by Świnoujście w sieci

Najbardziej pracowita noc w całym roku za nami ! Życzymy, żeby przez najbliższe 366 dni dopisywały Wam zdrowie, szczęście i pomyślność! 

A teraz krótkie podsumowanie minionej nocy w naszym województwie:
Od godziny 19 w niedzielę 31.12.2023 r. do godziny 7 rano w poniedziałek 1.01.2024 r. nasze zespoły ratownictwa medycznego na terenie całego województwa zachodniopomorskiego udzieliły pomocy 375 razy. W analogicznym okresie rok wcześniej interwencji było niewiele więcej, bo 384, ale bywały noce sylwestrowe, kiedy odnotowywaliśmy ponad 400, a nawet 600 wezwań. Zdaje się więc, że z roku na rok mieszkańcy i turyści w regionie bawią się ostrożniej
Minionej nocy nasi medycy najczęściej udzielali pomocy osobom pod wpływem alkoholu, które wdały się w bójkę lub doznały urazów po upadku. Najczęściej były to urazy kończyn górnych i dolnych oraz urazy głowy. Nie brakowało pacjentów z zaburzeniami zachowania i po próbach samobójczych.
Kilka zgłoszeń dotyczyło osób, które zraniły się podczas wybuchu fajerwerków.
Takie wezwania mieliśmy w Nawodnej, skąd 23-letni mężczyzna trafił do szpitala z urazem ręki oraz w Siemczynie, gdzie wybuchające petardy zraniły 18-latkowi nogi.
Z kolei dla 25-latka w Świnoujściu i 33-latka w Szczecinie zabawa z fajerwerkami zakończyła się urazami oczu. Podobnie jak u 21-latka ze szczecińskiego Stołczyna – tu jednak sprawcą urazu oka okazał się korek od szampana. 🍾

Informuje: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

 

ZACHODNIOPOMORSKIE. NIEMCY BLOKUJĄ GRANICE. 10 KILOMETROWY KOREK DO GRANICY.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW