Strona główna » Flota Świnoujście w III lidze – podsumowanie pierwszej części sezonu

Flota Świnoujście w III lidze – podsumowanie pierwszej części sezonu

by Daniel SZYSZ

 

Podsumowanie rywalizacji Floty najlepiej zacząć od tego, co wydarzyło się 17 czerwca tego roku. Był to dzień, kiedy oficjalnie zakończyły się zmagania w IV Lidze Zachodniopomorskiej. O awans do ostatniej kolejki walczyły Flota i Kluczevia Stargard. Flocie wystarczył remis z ostatnią Gavią Choszczno. Kluczevia musiała pokonać czwartą Gwardię Koszalin i liczyć na porażkę Floty. Kluczevia swoje zrobiła, natomiast Flota do 85. minuty przegrywała 2:4. Ostatecznie jednak mecz ekipy ze Świnoujścia zakończył się remisem i na murawie mogło rozpocząć się świętowanie awansu.

 

Drużyna obcych stadionów

Źródło: https://pixabay.com/photos/football-shot-on-goal-door-husband-1274661/

Stosunkowo często jest tak, że po awansie zespół ma duży problem z rywalizacją na wyższym poziomie. Czy przypadek ten dotyczy Floty Świnoujście?

 

Na ten moment trudno to ocenić. Z jednej strony mamy trzynastą pozycję w tabeli (czyli dość blisko strefy spadkowej), natomiast z drugiej przewaga punktowa nad najsłabszymi drużynami jest spora. Flota ma 23 punkty, podczas gdy trzy ostatnie ekipy zgromadziły zaledwie 10 oczek. Unia Solec Kujawski ma jeszcze do rozegrania zaległe starcie, ale nawet w przypadku zwycięstwa to będzie 10 punktów przewagi. Oczywiście do końca sezonu jeszcze daleko, ale zaliczka jest ogromna.

 

Uwagę zwraca też to, jak wyglądało punktowanie Floty. Można powiedzieć, że zespół z Świnoujścia nie czuł się dobrze w meczach domowych. Dwie wygrane i siedem porażek to bilans, który mówi sam za siebie. Zupełnie inaczej było na wyjazdach, gdzie “Wyspiarze” zanotowali 5 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Dość powiedzieć, że statystyki wyjazdowe są niewiele gorsze od tego, co na wyjazdach pokazuje lider, czyli Świt Skolwin – Szczecin (piłkarze Świtu mają 5 wygranych, 3 remisy i porażkę).

 

Co wydarzy się wiosną?

Do wiosny jeszcze daleko, ale kibice z pewnością mają swoje typy – co pokaże Flota w przyszłym roku? Swoje przemyślenia mają (czy też będą mieć) bukmacherzy. Gdyby kogoś interesowało obstawianie, warto śledzić najlepsze aplikacje bukmacherskie. Typowanie poprzez aplikację legalnie działających bukmacherów to gwarancja bezpieczeństwa i wielkich emocji.

W sporcie wszystko jest możliwe!

Niezależnie od tabeli warto pamiętać o tym, że sport potrafi tworzyć nieprawdopodobne scenariusze. Zresztą Flota Świnoujście jest tego świetnym przykładem. Pół roku temu trudno było wyobrazić sobie brak awansu i ten awans rzeczywiście miał miejsce, ale wydarzenia z ostatniej kolejki pokazały, że do każdego przeciwnika należy podchodzić z odpowiednim szacunkiem. Nikogo nie można lekceważyć.

 

Wypada też odnotować, że tabela jest mocno spłaszczona. Mamy dwa zaległe starcia, ale trzecia Zawisza Bydgoszcz ma zaledwie 9 punktów przewagi nad czternastym Sokołem Kleczew (a 8 nad Flotą). Widoczny jest podział na trzy grupy i ta jest zdecydowanie największa. Walka o utrzymanie powinna rozegrać się między Stolemem Gniewino, Unią Solec Kujawski, KP Starogardem Gdańskim i Wikędem Luzino. Stolem ma 15 punktów i zaległe starcie z Unią Solec Kujawski, reszta zgromadziła tylko 10 punktów. Z kolei rywalizacja o awans wydaje się wewnętrzną sprawą Elany Toruń i Świtu. Lider ma 43 punkty, natomiast Elana zgromadziła o 5 oczek mniej.

 

Czy te przypuszczenia znajdą swoje potwierdzenie wiosną, czy może będziemy mogli rozmawiać o jakiejś wiosennej rewelacji? Podczas przerwy zimowej wiele może ulec zmianie. Przede wszystkim transfery – jacy zawodnicy odejdą z poszczególnych ekip? Co będzie można powiedzieć na temat nowych twarzy? Poza tym przerwa zimowa w niższych ligach jest naprawdę długa. Ostatnia jesienna (chociaż to już była runda rewanżowa) kolejka odbyła się w dniach 25-26 listopada. Powrót do rozgrywek zaplanowano na 2-3 marca. To ponad 3 miesiące czasu. Czasu, który można różnie wykorzystać.

 

Czy Flota może patrzeć przed siebie?

Tabela jest tak bardzo spłaszczona, że wydaje się, iż piłkarze i kibice mają prawo myśleć o wyższym miejscu niż trzynaste. Niemniej trudno mówić, że obecna pozycja jest dziełem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności konieczne jest znalezienie jakiegoś remedium na to, co się dzieje podczas domowych starć. Bilans wyjazdowych meczów jasno wskazuje na to, że Flotę stać na miejsce przynajmniej w środku tabeli.

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.