Strona główna » Świnoujście zabezpiecza polskę w gaz. Kolejny gazowiec rozładowany

Świnoujście zabezpiecza polskę w gaz. Kolejny gazowiec rozładowany

by Daniel SZYSZ

Świnoujście zabezpiecza polskę w gaz. Kolejny gazowiec rozładowany

262 gazowiec zacumował w Świnoujściu  – gazoport w Świnoujściu jest strategiczną infrastrukturą dla naszego kraju

 Polska jest bezpieczna gazowo. W dniu 28 listopada 2023 roku do gazoportu w Świnoujściu przypłynęła kolejna dostawa gazu LNG o pojemności 170 tys. ton.  Dzięki tej dostawie poziom zapasów gazu w polskich magazynach przekroczył 70%.

Polska od lat prowadzi działania na rzecz dywersyfikacji dostaw gazu. W 2022 roku oddano do użytku gazociąg Baltic Pipe, który zapewnia połączenie Polski z norweskim systemem gazociągowym. W budowie jest również gazociąg EastMed, który ma połączyć Polskę z Izraelem i Cyprem.

Dzięki tym inwestycjom Polska jest mniej uzależniona od dostaw gazu z Rosji. W przypadku całkowitego wstrzymania dostaw gazu z Rosji Polska mogłaby zapewnić sobie dostawy z innych kierunków.

Obecnie poziom bezpieczeństwa dostaw gazu w Polsce jest wysoki. Polska jest w stanie zapewnić sobie dostawy gazu na poziomie niezbędnym do pokrycia potrzeb krajowych.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzynaście − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.