Strona główna » Świnoujście. 261 gazowiec zacumował. Tego, akurat PIS nie popsuł !!!

Świnoujście. 261 gazowiec zacumował. Tego, akurat PIS nie popsuł !!!

#Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. 261 gazowiec zacumował. Tego, akurat PIS nie popsuł !!!

Dziś w obsługiwanym przez GAZ SYSTEM gazoporcie w Świnoujście odbieramy 261 dostawę LNG. – informuje terminal LNG


 

Na szczęście PIS nie spieprzył energetycznej niezależności Polski

Bezpieczeństwo gazowe Polski dzięki PIS jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Gazoport w Świnoujściu, który został oddany do użytku w 2015 roku, jest kluczowym elementem tego bezpieczeństwa. Gazoport umożliwia import gazu ziemnego z innych kierunków niż Rosja, co daje Polsce większą elastyczność i niezależność w zakresie dostaw gazu.

Świnoujście - Gazoport - Terminal LNG

Świnoujście – Gazoport – Terminal LNG

W latach, w związku z wojną w Ukrainie, import gazu z Rosji został ograniczony. Gazoport w Świnoujściu pozwolił na zminimalizowanie wpływu tych ograniczeń na bezpieczeństwo energetyczne Polski. W 2022 roku przez gazoport przepłynęło ponad 20 mld m3 gazu, co stanowi ponad połowę całkowitego importu gazu ziemnego do Polski.

Poza Gazoportem w Świnoujściu, rząd PIS podjął również inne działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa gazowego Polski. W 2021 roku Polska podpisała umowy na dostawy gazu z Norwegii i Kataru. Ponadto, rząd prowadzi prace nad rozbudową terminalu LNG w Gdańsku.

ŚWINOUJŚCIE – CHORY PTAK TRAFIŁ DO OŚRODKA W WARNOWIE

Dzięki tym działaniom, Polska jest dziś w znacznie lepszej sytuacji niż przed wojną w Ukrainie. Gazoport w Świnoujściu jest kluczowym elementem tego bezpieczeństwa i będzie odgrywał istotną rolę w zapewnieniu dostaw gazu ziemnego do Polski w przyszłości.

Oto kilka konkretnych przykładów, jak Gazoport w Świnoujściu przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa gazowego Polski:

  • W 2022 roku, w związku z ograniczeniem importu gazu z Rosji, Gazoport w Świnoujściu pozwolił na zwiększenie importu gazu z Norwegii, Kataru i innych kierunków.
  • Gazoport w Świnoujściu umożliwił Polsce zmniejszenie zależności od gazu rosyjskiego. W 2022 roku udział gazu rosyjskiego w całkowitym imporcie gazu ziemnego do Polski spadł do około 40%.
  • Gazoport w Świnoujściu wzmocnił pozycję negocjacyjną Polski w relacjach z Rosją.

Ogólnie rzecz biorąc, Gazoport w Świnoujściu jest ważną inwestycją, która przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa gazowego Polski.

LEŚNY KONKURS PLASTYCZNY

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW