Strona główna » Świnoujście – Patrz czym palisz w piecu – dron zbada powietrze

Świnoujście – Patrz czym palisz w piecu – dron zbada powietrze

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Patrz czym palisz w piecu – dron zbada powietrze

TRUCICIELI SPRAWDZI DRON I KONTROLE

Nastała jesień i wraz z nią powrócił problem spalania śmieci w piecach.

– Wraz z niższymi temperaturami powrócił dobrze znany problem spalania odpadów w piecach. Czyste powietrze jest dobrem wspólnym i choć na terenie Gminy Miasto Świnoujście w porównaniu z dużymi aglomeracjami problem z zanieczyszczaniem powietrza przez gospodarstwa domowe jest znikomy, to jednak kilku trucicieli potrafi skutecznie uprzykrzyć przebywanie w danej okolicy – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

ŚWINOUJŚCIE – TUNEL W ŚWINOUJŚCIU BĘDZIE ZAMKNIĘTY PRZEZ CZTERY GODZINY

Straż Miejska jak co roku przeprowadza kontrole palenisk. W przypadku wykrycia spalania rzeczy niedozwolonych m.in. plastikowych butelek czy worków, kolorowych czasopism czy kartonów, lakierowanego czy pomalowanego drewna, płyt meblowych itp. funkcjonariusz straży miejskiej nałoży mandat karny w wysokości do 500 zł lub skieruje wniosek o ukaranie do sądu.

Świnoujście

Świnoujście

Należy przy tym pamiętać, że udaremnianie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli w tym zakresie jest przestępstwem zgodnie z art. 225 Kodeksu Karnego zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Jak co roku strażnicy miejscy wraz funkcjonariuszami komendy powiatowej policji w Świnoujściu wznowią też kontrole wydobywającego się z kominów dymu za pomocą bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w stację pomiarową „SOWA” i w przypadku wykrycia przekroczenia norm zanieczyszczeń skontrolują znajdujący się w budynku piec pod kątem używanego opału.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr. XXXv/540/18 z dnia 26 września 2018r. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na terenie województwa wprowadził obowiązek wymiany kotłów (pieców) w terminach:

– do 1 stycznia 2024 r. wymiana kotłów niespełniających żadnych standardów emisyjnych tj. kotły bezklasowe tzw. kopciuchy i kotły poniżej klasy 3.
– do 1 stycznia 2028 r. należy wymienić kotły poniżej klasy 5.

 

ŚWINOUJŚCIE – PRÓBY W TRZECIM ZBIORNIKU

Docelowo dopuszczone jest eksploatowanie ogrzewaczy pomieszczeń (kominki, kozy, piece kaflowe) spełniających minimalne poziomy sezonowej efektywności energetycznej i normy emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń.

Wymiana lub dostosowanie ogrzewaczy niespełniających powyższych wymogów musi nastąpić do 1 stycznia 2028 r.

UM Świnoujście

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

18 − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.