Strona główna » Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie domu?

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie domu?

by Świnoujście w sieci

W dzisiejszych czasach każdy może w komfortowy sposób sprawdzić oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Może to być między innymi ubezpieczenie mieszkania online, ubezpieczenie domu, OC w życiu prywatnym i wiele innych. Ubezpieczenie nieruchomości można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto mieć ubezpieczenie domu i mieszkania. 

  1. Ubezpieczenie nieruchomości dla osób prywatnych i firm
  2. Ubezpieczenie domu: u agenta czy online?
  3. Ubezpieczenie mieszkania online: krok po kroku

Ubezpieczenie mieszkaniowe chroni właściciela nieruchomości przed wieloma przykrymi sytuacjami. Przykładem może być przeciek z dachu, którego wystąpienie niszczy sufit, ściany i wyposażenie wnętrza. Zjawiska oczywiście nie da się cofnąć, ale jeśli jest wykupione ubezpieczenie nieruchomości, to należna będzie wypłata odszkodowania. Inna sytuacja to awaria hydrauliczna w budynku wielomieszkaniowym — szkody pokryje ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Tak więc ubezpieczenie domu sprawdza się w przypadku zdarzeń losowych różnego typu. Zakres ubezpieczenia nieruchomości i ruchomości domowych można sprawdzić w karcie produktu lub w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W razie sytuacji spornych najważniejszym dokumentem jest OWU. Dlatego każdy przed zdecydowaniem się na ubezpieczenie domu i mieszkania powinien zapoznać się z tym dokumentem. Reklama i ulotka nie jest materiałem informacyjnym o tej samej randze. 

Ubezpieczenie nieruchomości dla osób prywatnych i firm

Konsumenci pytają, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu. Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają różne oferty. Wiele zależy od tego, jaki jest metraż nieruchomości, jaka jest wartość domu i wyposażenia wnętrz, a także czy wcześniej były likwidowane szkody wyrządzone innym osobom lub w nieruchomości objętej ubezpieczeniem. Można wybrać, czy mają zostać ubezpieczone ruchomości domowe. Na ogół do ubezpieczenia mieszkania w różnych wariantach dobierane jest ubezpieczenie OC. Zakres ochrony może dotyczyć sytuacji takich jak zalanie sąsiada, czy szkody spowodowane przez psa. Kalkulator lub formularz internetowy pozwoli wyliczyć składki (ogromne znaczenia ma suma ubezpieczenia). W zasadzie można ubezpieczyć dom od większości zdarzeń losowych. W OWU zawarta jest informacja, jakich sytuacji nie dotyczy ochrona ubezpieczeniowa. Wyłączenia odpowiedzialności to zdarzenia takie jak wojna, katastrofa lotnicza i tym podobne sytuacje. Zapoznając się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, można wykluczyć ewentualne nieporozumienia, które mogą pojawić się w trakcie roszczeń odszkodowawczych. Najbezpieczniej jest zdecydować się na podpisanie umowy ubezpieczenia w wersji kompleksowej. Człowiek raczej nie przewidzi wszystkiego, co może się wydarzyć. Ubezpieczenie jest obowiązkowe w przypadku kredytu hipotecznego. W innych przypadkach ma ono charakter dobrowolny. 

Ubezpieczenie domu: u agenta czy online?

Każdy może ubezpieczyć nieruchomość, umawiając się na spotkanie z agentem lub może przystąpić do ubezpieczenia domu przez internet. Są konsumenci, którzy preferują ubezpieczyć mieszkanie w tradycyjny sposób. Coraz więcej klientów wybiera ubezpieczenia online. Wynika to z tego, że mogą w wygodny sposób przeanalizować ofertę, mogą podjąć decyzję w dowolnej chwili, a poza tym na spokojnie mogą zadecydować, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie dla nich najlepsze. Kalkulator internetowy wyliczy, ile kosztuje ubezpieczenie domu i jaka będzie wysokość składki przy płatności jednorazowej lub ratalnej. Do ubezpieczenia domu warto przystąpić z rozsądnym wyprzedzeniem. Chodzi o to, by uniknąć sytuacji typu “przebudzenie się” w trakcie “oberwania chmury”. W takich sytuacjach okazuje się, że wiele osób chce się nagle ubezpieczyć, co utrudnia kontakt z agentem i zawarcie umowy w oczekiwanym czasie. Ubezpieczenie przez internet powinno przebiegać bez problemów, nawet jeśli jest wielu klientów, którzy czekają z decyzją na ostatnią chwilę. Warto zauważyć, że ubezpieczenie może zacząć dawać ochronę dopiero kolejnego dnia, więc złoka działa na niekorzyść klienta. Przykładem jest mieszkanie na poddaszu, które nie zostało ubezpieczone, a przeciek wystąpił z okien dachowych, które nie stanowią części wspólnych. Jeśli przecieku nie udało się zatamować, zniszczone może być nie tylko własne mieszkanie, ale i lokal znajdujący się obol lub na niższej kondygnacji. Sąsiad może domagać się ogromnego odszkodowania, które trzeba będzie wypłacić z własnej kieszeni. 

Ubezpieczenie mieszkania online: krok po kroku

Ubezpieczenie domu i ubezpieczenie ruchomości domowych przez internet nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni produkt, po czym trzeba wprowadzić wymagane dane dotyczące właściciela nieruchomości i domu lub mieszkania. System wyliczy, ile będzie wynosić składka w skali rocznej. Po obliczeniu składki można wybrać rodzaj płatności. Trzeba pamiętać o tym, by płacić składki w ustalonym terminie. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie akceptują opóźnień i mogą odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli wystąpi szkoda, a składka nie będzie opłacona. Jeśli konsument potrzebuje rat, to by nie mieć problemów z terminem zapłaty, może zlecić w banku stałe zlecenie. 

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW