Strona główna » Straż Graniczna – Takie warunki czekają na imigrantów w Szczecinie

Straż Graniczna – Takie warunki czekają na imigrantów w Szczecinie

by Świnoujście w sieci

Nowy standard obsługi cudzoziemców w Szczecinie

Nowe pomieszczenia do obsługi administracyjnej cudzoziemców oddano do użytku w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie. Ich remont kosztował blisko 1 mln 250 tys. zł i został współfinansowany z Projektu 3/9-2018/BK-FAMI „Infrastruktura i procedury Azylowe – część II” Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

MIĘDZYZDROJE – CO U WILKA KAMYKA – ZOBACZ – SĄ TYLKO DOBRE WIEŚCI

Do dyspozycji funkcjonariusze szczecińskiej Straży Granicznej mają m.in. pokoje do prowadzenia czynności z cudzoziemcami wnioskującymi o udzielenie ochrony międzynarodowej, przekazywanymi w ramach procedury DUBLIN III czy będącymi w procedurze powrotowej.

Utworzono także pomieszczenie przeznaczone dla osób oczekujących na obsługę, pokój zabaw dla dzieci i pomieszczenia socjalne, z których będą mogli korzystać cudzoziemcy. Remont poprawił warunki służby funkcjonariuszy, a przede wszystkim podniósł standard pobytu i obsługi administracyjnej cudzoziemców. Pomieszczenia zostały oddane do użytkowania w październiku tego roku.

Inwestycja ta jest już trzecim etapem modernizacji PSG w Szczecinie przeprowadzonej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. W pierwszym utworzono pomieszczenia przeznaczone do pobytu rodzin pozostających w systemie ochrony międzynarodowej. Modernizacją objęto wówczas 9 pomieszczeń wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym, administracyjnym i węzłami sanitarnymi, z których utworzono bezpieczne i przyjazne pokoje przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Zostały one oddane do użytkowania w styczniu 2018 r. Koszt robót i wyposażenia wyniósł ok. 440 tys. zł.

ŚWINOUJSKIE ZADUSZKI MORSKIE NA PLAŻY – DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNA MODLITWĘ – VIDEO

Drugi etap objął utworzenie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych. Wysoki standard i nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiły, że znacznie poprawiły się warunki pobytu i bezpieczeństwa zatrzymanych cudzoziemców. Powstał m.in. pokój przesłuchań wykorzystywany do prowadzenia rozmów oraz okazań dla ofiar handlu ludźmi. Pomieszczenia zostały oddane do użytkowania w styczniu 2019 r., koszt ich modernizacji to ok. 950 tys. zł.

Dzięki środkom z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji w PSG w Szczecinie powstał kompleksowy obiekt do obsługi administracyjnej cudzoziemców, pobytu rodzin z dziećmi będących w procedurze azylowej oraz detencji osób. To kolejna inwestycja w Morskim Oddziale Straży Granicznej zrealizowana przy pomocy środków unijnych dedykowanych polepszeniu warunków pobytu i obsługi cudzoziemców.

 

Straż Graniczna

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia − 16 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW