Strona główna » Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

by Świnoujście w sieci

Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Każdy międzyzdrojanin pamięta Dzień Flagi 2023 roku, dzień w którym wspólnie ustanowiliśmy rekord Polski w kategorii najdłuższa flaga RP. Rozwinęliśmy najdłuższą flagę nad Bałtykiem o długości 2 755,8 m.

MIĘDZYZDROJE – 11 LISTOPADA OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zgodnie z zapewnieniem burmistrza, na 11 listopada w obchodzone uroczyście Narodowe Święto Niepodległości każdy mieszkaniec naszej gminy, może mieć swój kawałek rekordowej flagi.  Jak informuje burmistrz Mateusz Bobek – już od  września nasze zaprzyjaźnione Panie z KGW Wiklina przygotowują flagi dla mieszkańców.

Międzyzdroje - Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Od poniedziałku 6 listopada  do środy 8 listopada br., będzie je można bezpłatnie otrzymać w naszych placówkach. Wystarczy tylko zgłosić się w jednym z wydzielonych punków dystrybucji, by odebrać swoją „rekordową flagę”. Dystrybucja flag będzie prowadzona w urzędzie miejskim – w punkcie informacyjnym urzędu – w holu, w sekretariacie w szkołach SP1 w Międzyzdrojach i SP2 w Wapnicy, w Międzynarodowym Domu Kultury oraz w świetlicy w Wiklinie. Pozostałe flagi zostaną powieszone na terenie miasta i sołectw. Mam nadzieję, że Międzyzdroje w Dniu Niepodległości będą lśnić w kolorach biało – czerwonych”. 

Międzyzdroje - Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Należy wspomnieć, że Gmina Międzyzdroje oprócz flag dla mieszkańców, przygotowała także ciekawy program na ten dzień, w którym uczestniczyć mogą wszyscy przebywający na weekend w naszej gminie. Rozpoczynamy o godz. 12:00 mszą w intencji ojczyzny. Po mszy św. złożymy kwiaty przy pomniku Trzech Krzyży Wileńskich oraz pod pomnikiem Marynarza. O godz. 14:30 w kinie Eva rozpocznie się bezpłatny za okazaniem Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca  seans filmowy pt. „Raport Pileckiego”. To historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. A po seansie – już od 16:30 Restauracja Gwiazdorska zaprasza na taras przed restauracją na „Niepodległościową Polewkę Ułańską”. 

Międzyzdroje - Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

 To nie koniec atrakcji tego dnia, bowiem o godz. 18:30 prawdziwa gratka dla miłośników historii – Piotr Zychowicz i Marek Budzisz w Międzynarodowym Domu Kultury zapraszają na wieczór autorski. Tematem spotkania będzie Polska na rozdrożu. Wielka rywalizacja mocarstw.  Przy okazji w MDK można również zobaczyć wystawę przygotowaną przez IPN pt. Ojcowie Niepodległości”. 

Zapraszamy serdecznie do aktywnego uczestnictwa i wspólnego świętowania! 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Międzyzdroje - Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

Międzyzdroje – Biało – czerwone Międzyzdroje świętuje Dzień Niepodległości

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 − 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW