Strona główna » Świnoujście – 1 listopada na cmentarz KA Świnoujście pojedziesz za darmo

Świnoujście – 1 listopada na cmentarz KA Świnoujście pojedziesz za darmo

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – 1 listopada na cmentarz pojedziesz za darmo

RUCH WE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. DARMOWY PARKING I PRZEJAZDY AUTOBUSAMI. ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU. PRZECZYTAJ.

Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność w okresie dnia Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu ulicy Karsiborskiej w rejonie cmentarza komunalnego zmieni się w tym czasie analogicznie, jak w roku ubiegłym. Czasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie od poniedziałku 30 października godz. 8 do czwartku 2 listopada godz. 8.

ŚWINOUJŚCIE – W DNIU 1 LISTOPADA OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. MSZA ŚWIĘTA NA CMENTARZU – GODZ O GODZ. 14:00

Informacje dla kierowców

Na ulicy Karsiborskiej – pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Nowokarsiborską – ruch na jezdni odcinkowo odbywał się będzie jednokierunkowo – od zjazdu przy ul. Karsiborskiej 7 do skrzyżowania ulic Karsiborska-Nowokarsiborska. Od zjazdu przy ulicy Karsiborskiej 7 do końca zatoki postojowej za bramą główną cmentarza jezdnia zostanie lewostronnie zwężona. Wygrodzona zostanie również zatoka postojowa po przeciwnej stronie ulicy w tym rejonie. Cały prawy pas ruchu na jezdni pozostanie dla normalnego ruchu pojazdów od strony ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej i tunelu pod Świną.

Świnoujście - Cmentarz

Świnoujście – Cmentarz
Foto. Daniel SZYSZ

Postój pojazdów

Nie będzie możliwe parkowanie z żadnej strony zwężonego odcinka ulicy Karsiborskiej. Na całym jednokierunkowym odcinku ulicy Karsiborskiej obowiązuje również zakaz zatrzymywania z prawej strony ulicy. Postój pojazdów możliwy będzie po lewej stronie jezdni na niezwężonym jednokierunkowym odcinku ulicy Karsiborskiej, przy czym przypominamy, że niedozwolone jest zatrzymanie na przejściu dla pieszych ani w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem. Ponadto na postój pojazdów przeznaczony jest Miejski Parking Niestrzeżony P8 w pobliżu cmentarza na ulicy Steyera (wjazd przez drogę wewnętrzną), na którym parkowanie w tym okresie będzie bezpłatne.

Informacje dla pieszych

Piesi, analogicznie jak w roku ubiegłym, nie będą mogli poruszać się całą szerokością drogi w rejonie cmentarza, ponieważ na jezdni odbywał się będzie ruch samochodowy. Piesi powinni poruszać się chodnikami, a jezdnię przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych przejść dla pieszych. Przejścia dla pieszych znajdują się w rejonie skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką i skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską, a pomiędzy nimi także w rejonie obu par przystanków autobusowych („Cmentarz – Brama Główna” i „Cmentarz – Brama nr 2”) oraz sklepu Hipper (wcześniej: PSB „Mrówka”). Z uwagi na duże natężenie ruchu pieszych w rejonie cmentarza i stoisk z handlem zniczami i kwiatami, część jezdni odcinkowo zostanie wygrodzona w celu zapewnienia buforu bezpieczeństwa pomiędzy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego a pojazdami samochodowymi.

ŚWINOUJSKIE ZADUSZKI MORSKIE

Komunikacja autobusowa

Z uwagi na wprowadzany jeden kierunek jazdy na odcinku ulicy Karsiborskiej przy cmentarzu w kierunku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Nowokarsiborskiej, przystanki autobusowe w przeciwnym kierunku będą wyłączone z obsługi w całym okresie funkcjonowania tymczasowej organizacji ruchu. Zachowanie jednokierunkowej przejezdności ulicy Karsiborskiej pozwoli natomiast zachować jednokierunkową obsługę przystanków na ulicy Karsiborskiej podczas Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczegóły dostępne będą na stronie internetowej Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. – www.ka.swinoujscie.pl.

Przypominamy jednocześnie, że 1 listopada wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej podróżować można bezpłatnie.

Świnoujście - Cmentarz

Świnoujście – Cmentarz

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

sześć − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW