Strona główna » Świnoujście. PIS czeka kolejna porażka, tym razem w samorządach, jeżeli zostawią te same twarze na listach

Świnoujście. PIS czeka kolejna porażka, tym razem w samorządach, jeżeli zostawią te same twarze na listach

by Daniel SZYSZ

Świnoujście. PIS czeka kolejna porażka, tym razem w samorządach, jeżeli zostawią te same twarze na listach

Wybory parlamentarne za nami – PIS jak inne partie szykują się do wyborów samorządowych

Jeżeli dziś kandydaci PIS w takich miastach jak Świnoujskie – które PISowi zawdzięcza swój rozwój są miażdżeni przez wyborców to co będzie w wyborach samorządowych.

Jakich mamy przedstawicieli PIS w samorządzie sami widzimy – mierni politycznie ale wierni.

ŚWINOUJŚCIE – MAKABRYCZNE ODKRYCIE W HOTELU – NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA

Nie przepracowali 8 lat nie skonsumowali budowy tunelu Terminala LNG i dziesiątek innych „wsparć” dla naszego regionu

Na szczęście przepadli tez liderzy PIS w zachodniopomorskim – być może nowa krew w Sejmie przełoży się na nowa jakość w samorządzie.

Nie może dziwić, że ludzie którzy mają dla siebie szacunek nie chcą startować na listach z dotychczasowymi samorządowcami!!

ŚWINOUJŚCIE. TERMINAL KONTENEROWY. NIEMCY „ZATROSKANI” O ŚRODOWISKO W POLSCE SKARŻĄ DECYZJE ŚRODOWISKOWĄ WS. PORTU KONTENEROWEGO

Wybory samorządowe są często postrzegane jako referendum na rząd centralny. W przypadku PiS, który wygrał wybory parlamentarne w 2023 roku z wynikiem 35,38%, ale stracił większość w Sejmie, wybory samorządowe mogą być okazją dla opozycji do odzyskania władzy na poziomie lokalnym.

Świnoujście - Wybory samorządowe

Świnoujście – Wybory samorządowe

Ludzie pamiętają – dziś  –  PiS jest krytykowane za swoje działania w czasie pandemii COVID-19 – za próby tworzenia zamordyzmu sanitarnego – przekręty w czasie zakupu sprzętu – zakup eksperymentalnego preparatu i zmuszania ludzi do bycia „szczurami laboratoryjnymi” wielkich korporacji medycznych.

BEZPIECZEŃSTWO GAZOWE POLSKI. DWA NOWE GAZOWCE WE FLOCIE ORLENU

Oczywiście, nie jest pewne, że PiS przegra wybory samorządowe. Partia ta nadal ma silne poparcie wśród części społeczeństwa.

Jeśli jednak PiS przegra wybory samorządowe, będzie to oznaczać poważny cios dla partii. Partia ta straci kontrolę nad wieloma ważnymi samorządami, a jej pozycja w polityce polskiej zostanie osłabiona.

Oto kilka możliwych scenariuszy porażki PiS w wyborach samorządowych:
  • PiS straci władzę w wielu dużych miastach. W takim przypadku PiS będzie zmuszone do negocjacji z opozycją, aby wyłonić koalicyjne rządy w tych miastach.
  • PiS straci władzę w wielu gminach i powiatach. W takim przypadku PiS straci kontrolę nad lokalnymi inwestycjami i polityką społeczną.
  • PiS przegra wybory do sejmików wojewódzkich. W takim przypadku PiS straci kontrolę nad budżetami regionalnymi.

Niezależnie od tego, jak potoczą się wybory samorządowe, będą one miały znaczący wpływ na przyszłość polskiej polityki.

WALCZYŁ CODZIENNIE O INNYCH, TERAZ SAM POTRZEBUJE POMOCY – STRAŻAK, LISTONOSZ – ROZPALMY NASZE SERCA I POMÓŻMY JARKOWI

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

1 comment

A lis 26, 2023 - 10:25 pm

Czy ktoś ze Świnoujścia mógłby wyjaśnić dlaczego głosował na PO? Ale nie ktoś z opcji 8 gwiazdek, bo z fanatykami nie ma sensu rozmawiać. Ktoś normalny. Dlaczego? Tusk Wam powiedział, że piniendzy na tunel nie będzie, a PiS tę kasę znalazł i to jeszcze w dużej części od Unii, od której KPO wstrzymywał Tusk, co dzisiaj już pięknie widać. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego podjął taką decyzję? Będę wdzięczna.

Reply

Leave a Comment

15 − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.