Strona główna » ZUS zawiesza 500 plus dla ukraińców

Żarty sie skończyły

ZUS zawiesza 500 plus dla ukraińców

ZUS zawiesza wypłatę świadczenia wychowawczego 500 plus dla obywateli Ukrainy, którzy wyjechali z Polski na okres dłuższy niż 30 dni. Wypłata świadczenia jest wznawiana po powrocie do Polski, o ile są spełnione pozostałe warunki uprawniające do tego świadczenia.

ŚWINOUJŚCIE – KONIEC „WYBORCZEJ CENY”, NA ORLENIE, MIAST ODBLOKOWANE

Wstrzymanie wypłaty 500 plus dla obywateli Ukrainy wynika z przepisów ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Zgodnie z tą ustawą, świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, jeżeli m.in. rodzice dziecka lub osoba sprawująca nad nim faktyczną opiekę zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

ZUS weryfikuje miejsce pobytu obywateli Ukrainy na podstawie informacji przekazywanych przez urzędy skarbowe i urzędy gmin. W przypadku stwierdzenia, że obywatel Ukrainy wyjechał z Polski na okres dłuższy niż 30 dni, ZUS wstrzymuje wypłatę świadczenia.

Wstrzymanie wypłaty 500 plus dla obywateli Ukrainy wywołało szereg komentarzy. Niektórzy uważają, że to decyzja słuszna, ponieważ ma na celu zapobieganie nadużyciom. .

Według danych ZUS, od 1 czerwca 2023 roku ZUS wstrzymał wypłatę 500 plus dla kilkudziesięciu tys. obywateli Ukrainy.

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW