Strona główna » Przerwana podróż do Niemiec

Przerwana podróż do Niemiec

by Świnoujście w sieci

Przerwana podróż do Niemiec

W Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 36 cudzoziemców, którzy podróżowali ciężarówką.

Wraz z nimi zatrzymano dwóch Polaków, kurierów, którzy pomagali im w tej nielegalnej podróży.

Funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego peugeota na polskich tablicach rejestracyjnych, poruszającego się w kierunku granicy z Niemcami. Kierowca (tuż po zatrzymaniu pojazdu) próbował uciec. Scigający go funkcjonariusz SG (po oddaniu strzału ostrzegawczego nie zagrażającego życiu i zdrowiu innych) ujął uciekiniera. Kierowcą był obywatel Polski, który w przestrzeni ładunkowej, przewoził 36 obywateli Syrii. Funkcjonariusze SG zatrzymali ponadto kolejnego Polaka, kierowcę samochodu osobowego, który mial za zadanie pilotować peugeota, aby ten bez niezatrzymywany przez polskie służby, dotarł do granicy z Niemcami.

ANTY POLSKI GNIOT ZIELONA GRANICA ZMIAŻDŻONY PRZEZ INTERNAUTÓW – KINA REZYGNUJĄ Z EMISJI FILMU

Migranci nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Ustalono, że posiadali słowackie tytuły pobytowe. Oświadczyli, że ze Słowacji dostali się do Polski, aby następnie dotarzeć do Niemiec. Cudzoziemców zatrzymano, usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – CZY TUSK JUŻ WIE ??

Polaków zatrzymano za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Info, foto: Nadodrzański Oddział SG

MIĘDZYZDROJE. WILK ZAATAKOWAŁ TURYSTÓW NA PLAŻY – FOTO

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW