Strona główna » Porównanie: Kaski otwarte vs. kaski integralne

Porównanie: Kaski otwarte vs. kaski integralne

by Świnoujście w sieci

Porównanie: Kaski otwarte vs. kaski integralne

Poruszanie się na motocyklu wymaga kasku. Nie tylko ze względu na normy prawne, ale przede wszystkim dla zachowania bezpieczeństwa. Zależnie od potrzeb, wymagań i preferencji, wybierać możemy między różnymi rodzajami kasków, na przykład otwartymi oraz integralnymi.

Kask motocyklowy otwarty jest lekkim zabezpieczeniem głowy, niemającym zabudowanej części szczękowej. Dzięki temu można się w nim swobodnie porozumiewać, a na postoju bez jego zdejmowania odbierać telefon, jeść czy pić. Sprawdźmy, czy warto go wybrać, czy może lepiej postawić na kask integralny.

 

Kask motocyklowy otwarty – dla kogo jest przeznaczony?

Kask otwarty jest bardzo wygodny, ze względu na swoją niską masę. Dzięki niej w bardzo upalne dni zapewnia on wysoki komfort jazdy. Poza tym, oferuje nader szerokie pole widzenia – dlatego właśnie najczęściej można go spotkać na głowach miejskich motocyklistów. Stanowi on też rozwiązanie dedykowane głównie motocyklistom ceniącym klasyczne rozwiązania i retro styl; design wpisuje się w trendy vintage.

Kask otwarty idealnie sprawdza się w ruchu miejskim i w codziennych dojazdach do pracy, szkoły czy na uczelnię, dlatego jest odpowiednią opcją dla osób poruszających się na skuterach. Cieszy się on również dużą popularnością wśród motocyklistów, nie tylko często jeżdżących po mieście, ale też entuzjastów jazdy na motocyklach typu crusier, cafe racer czy chopper. Pamiętajmy jednak, że kaski otwarte sprawdzają się lepiej przy wolniejszej jeździe. Są bardzo wygodne, ale zapewniają nieco niższy poziom ochrony głowy niż kaski integralne.

Szeroki wybór kasków otwartych znajdziemy tutaj: https://www.intermotors.pl/oferta/kaski-otwarte-5010749~93521.

 

Kask otwarty czy integralny?

Na to pytanie odpowiedzieć sobie muszą zwłaszcza osoby poszukujące swojego pierwszego kasku. Oba rodzaje różnią się przede wszystkim konstrukcją, a zatem również przeznaczeniem.

Pamiętajmy, że przy wyborze kasku ZAWSZE najważniejsze jest bezpieczeństwo. Musi on więc być dopasowany do stylu oraz warunków jazdy, w jakich będzie wykorzystywany. Kaski otwarte (bezszczękowe) są mniej zabudowane niż kaski zamknięte, np. kaski szczękowe czy kaski integralne. W zależności od modelu, mogą być wyposażone w przednią szybę, podnoszącą poziom bezpieczeństwa, ale dostępne są też wersje jej pozbawione. Otwarte kaski motocyklowe, ze względu na swoją niską masę, oferowaną wygodę oraz to, że zapewniają szerokie pole widzenia, zazwyczaj pojawiają się na głowach motocyklistów miejskich, a także amatorów stylów jazdy bazujących na niższej prędkości. Oczywiście nie oznacza to, że nie wymaga się od nich skutecznej ochrony. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, dobrym wyborem będzie kask otwarty z włókna szklanego – materiału lekkiego i solidnego. Dodatkowym, ale przydatnym wyposażeniem są ochraniacze uszu.

Z kolei kaski zamknięte – w tym integralne – są bardziej zabudowane. Posiadają one szczękę, czyli element, który sprawia, że kask chroni większy obszar głowy motocyklisty (w kaskach szczękowych można podnosić wizjer, przez co stanowią one swoisty kompromis między kaskami integralnymi a otwartymi). Zapewniają więc wyższy poziom bezpieczeństwa niż modele otwarte, są za to mniej wygodne. Kaski integralne trzeba zdejmować na postoju, jeśli chcemy napić się, odebrać telefon czy po prostu odetchnąć świeżym powietrzem. Doskonale za to sprawdzają się one podczas szybkiej jazdy, na przykład sportowej, i w bardziej ekstremalnych warunkach.

 

Jak dokonać wyboru?

Oprócz zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, głównym czynnikiem wyboru pomiędzy kaskiem otwartym a integralnym powinny być nasze potrzeby związane z podróżami. Jeśli będziemy poruszali się na motocyklu lub skuterze tylko bądź głównie po mieście, ewentualnie uprawiali styl jazdy z niewielkimi prędkościami, wysokiej jakości kask otwarty powinien być dobrą opcją. Jeżeli zaś planujemy uprawiać sportową jazdę, jedynym słusznym wyborem jest kask integralny.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW