Strona główna » Jak działają irygatory do zębów?

Jak działają irygatory do zębów?

by Świnoujście w sieci

Jak działają irygatory do zębów?

Czy wiesz, że w Twojej jamie ustnej są obszary, które wymagają szczególnej uwagi? To przestrzenie międzyzębowe, do których nie dociera włosie zwykłej szczoteczki do zębów. Aby je wyczyścić, można sięgnąć po nić dentystyczną lub wykałaczkę, jednakże tego typu produkty mogą podrażnić nasze dziąsła. O przestrzenie między zębami możemy zadbać również za pomocą irygatora do zębów. Czym jest to urządzenie i jak powinno się je stosować? Jak działają irygatory do zębów i jakie są ich rodzaje?

Irygator do zębów to urządzenie przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej, a zwłaszcza trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy kieszonki dziąsłowe. Swoim działaniem przypomina nieco myjkę ciśnieniową. Wytwarzany przez niego strumień wody skutecznie usuwa płytkę nazębną, bakterie, osady i resztki pożywienia. Irygator wygląda jak szczoteczka elektryczna, jednak zamiast standardowej końcówki wyposażony jest w cienką rurkę. Jego najważniejszym elementem jest silnik elektryczny, który znajduje się w jego wnętrzu i napędza pompę połączoną ze zbiornikiem na wodę. U wylotu irygatora znajduje się dysza strumieniowa, przez którą przedostaje się sprężone powietrze.

Irygatory do zębów charakteryzuje możliwość mieszania wody z powietrzem, a niektóre modele dodatkowo wytwarzają strumień pulsujący. Dzięki temu w trakcie irygacji tworzą się drobne pęcherzyki, które następnie łączą się z wodą i trafiają do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych, zwalczając w ten sposób np. bakterie beztlenowe. Irygatory możemy podzielić na stacjonarne oraz mobilne.

Rodzaje irygatorów do zębów

Irygatory stacjonarne oferują maksymalne ciśnienie strumienia wodnego, lecz podczas swojej pracy muszą być stale podłączone do prądu. Takie urządzenie wyróżnia się pojemnym zbiornikiem na wodę (nawet do 610 ml), który nie wymaga uzupełniania podczas irygacji. Irygator stacjonarny zajmuje sporo miejsca, lecz przy odpowiedniej liczbie końcówek może być stosowany przez całą rodzinę. Składa się z pojemnika na wodę, pokrywy, włącznika/wyłącznika przepływu prądu, rączki, pokrętła do regulacji strumienia oraz przewodu zasilającego.

Z kolei irygatory mobilne doskonale sprawdzą się podczas podróży. Są wyposażone w akumulator, który pozwala nawet na kilka tygodni codziennego użytku bez konieczności ładowania. Ciśnienie w irygatorach przenośnych jest odpowiednio mniejsze, tak samo jak zbiornik, który umieszczony jest w rękojeści urządzenia, co oznacza, że wymaga nawet kilkukrotnego uzupełniania podczas jednej irygacji.

Istnieje jeszcze jeden typ irygatorów, a mianowicie są to urządzenia podłączane do kranu. Nie potrzebują one źródła zasilania ani akumulatora. W ich przypadku moc ciśnienia zależy od tego, jak mocno odkręcimy wodę.

Dla kogo irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie, które może być stosowane właściwie bez żadnych ograniczeń. Mogą po niego sięgać zarówno dorośli, jak i dzieci. Irygator będzie świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zadbać o swoje przestrzenie międzyzębowe, a także dla osób posiadających wrażliwe dziąsła. Wspomniane urządzenie jest doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Stanowi również alternatywę dla nici dentystycznych czy wykałaczek, które czasami mogą podrażniać dziąsła i wywoływać ich krwawienie. Szukając urządzenia warto sprawdzić ranking irygatorów, gdzie porównane są najpopularniejsze i najciekawsze modele.

Jak stosować irygator do zębów?

Oto czynności, które należy wykonać, aby prawidłowo używać irygatora do zębów:

  1. Nałóż końcówkę irygatora na bazę.
  2. Napełnij zbiornik letnią wodą.
  3. Wybierz odpowiedni tryb pracy.
  4. Trzymaj irygator w pozycji pionowej. Jego końcówka ma być skierowana w stronę zębów, a usta powinny być rozchylone.
  5. Wciśnij przycisk on/off i zacznij irygację.
  6. Kieruj strumień wody pod kątem 90 stopni.
  7. Przesuwaj końcówkę wzdłuż linii dziąseł i przestrzeni międzyzębowych.
  8. Jeśli posiadasz aparat ortodontyczny, mosty lub korony, na ich oczyszczanie poświęć trochę więcej czasu.
  9. Po wszystkim naciśnij przycisk on/off, aby wyłączyć urządzenie.
  10. Wylej pozostałości cieczy ze zbiornika i wytrzyj urządzenie do sucha.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW