Strona główna » Bezrobocie – Zobacz jak to wygląda według statystyk

Bezrobocie – Zobacz jak to wygląda według statystyk

by Świnoujście w sieci

Bezrobocie – Zobacz jak to wygląda według statystyk

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w sierpniu 2023 roku wyniosła 5,0%.

ŚWINOUJŚCIE – KOLEJNY METANOWIEC W ŚWINOUJŚCIU

Było to tyle samo, co w poprzednim miesiącu. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 783,5 tys. osób, czyli o 18,8 tys. mniej niż w maju 2023 roku.

Według metodologii Eurostatu, stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu 2023 roku wyniosła 2,7%. Było to po Malcie drugi najniższy wynik w Unii Europejskiej. Średnio w państwach wspólnoty wynosiła ona 5,9%


Zachodniopomorskie - Bezrobocie

Zachodniopomorskie – Bezrobocie

A jak wygląda sytuacja w zachodniopomorskim

Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w sierpniu 2023 roku wyniosła 38 287 osób. Liczba zarejestrowanych w stosunku do danych z poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 380 osób (1,0%), a w porównaniu z sierpniem 2022 roku jest niższa o 487 osób (1,3%)

ŚWINOUJŚCIE – LEGIONELLA – KOMUNIKAT PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY

.

Według wstępnych danych na dzień 4 września 2023 roku w urzędach pracy województwa zachodniopomorskiego od 24 lutego 2022 roku zarejestrowano 4 121 obywateli Ukrainy w tym w ramach udzielonej pomocy związanej z konfliktem zbrojnym 3 370 osób.

W województwie zachodniopomorskim do 4 września 2023 roku 54 592 obywateli Ukrainy podjęło zatrudnienie na mocy specustawy.

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery + cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.