Strona główna » Ochrona słuchu – wkładki przeciwhałasowe, nauszniki ochronne

Ochrona słuchu – wkładki przeciwhałasowe, nauszniki ochronne

by Świnoujście w sieci

Właściwie dobrane wkładki przeciwhałasowe i nauszniki ochronne zabezpieczą słuch w najlepszy możliwy sposób. Dlatego przed zakupem warto poznać główne kryteria, które powinny spełniać artykuły BHP. I choć aspekt cenowy z pewnością jest istotny, to musisz pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością czy ergonomią produktu. Jak więc dokonać właściwego wyboru? 

 

Jak skutecznie chronić słuch, czyli dostępne możliwości

 

Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi artykułami są wkładki przeciwhałasowe i nauszniki ochronne. Ich celem jest zmniejszenie natężenia dźwięku, a tym samym ochrona narządu słuchu. Wykorzystuje się je nie tylko w pracy, ale również podczas wielu codziennych sytuacji. Właściwie dobrane artykuły BHP wpasowują się w potrzeby użytkownika i nadają się do pracy w różnych miejscach i sytuacjach – mowa tu chociażby o produktach stworzonych do pracy przy urządzeniach elektrycznych.

Ochrona słuchu – wkładki przeciwhałasowe, nauszniki ochronne

Ochrona słuchu – wkładki przeciwhałasowe, nauszniki ochronne

Norma europejska 352 – najwyższa jakość produktów

Wkładki przeciwhałasowe i nauszniki ochronne muszą spełniać konkretne kryteria sklasyfikowane w normie EN 352. Dzieli się ona na dwie odrębne kategorie EN 352-1 (dotyczy nauszników) i 352-2 (odnosi się do wkładek przeciwhałasowych). Norma określa zarówno ogólne warunki, jak i minimalne poziomy wytłumienia. Kupując artykuły BHP, zawsze zwracaj uwagę, czy są one wykonane zgodnie z obecnie obowiązującymi normami. Takie produkty zapewnią maksymalne bezpieczeństwo.

Postaw na ergonomiczne artykuły BHP!

Pamiętaj o wygodzie użytkowania. Ochronniki słuchu to elementy, które stosuje się zazwyczaj przez długi czas pracy, dlatego tak ważne jest, aby były właściwie dopasowane. Producenci wprowadzają różnorodne rozwiązania, które mają sprawić, że komfort użytkowania wzrośnie – zastosowanie miękkich powierzchni, regulowanych czasz, a także innowacyjnych czy wyprofilowanych kształtów to tylko kilka z tych możliwości. Takie udoskonalenia sprawiają, że pomimo wielu godzin korzystania z produktów, wkładki czy nauszniki nie będą uciążliwe, a ich stosowanie okaże się funkcjonalne i wygodne.

Jak połączyć bezpieczeństwo z przystępną ceną? 

 

Obojętnie, czy potrzebujesz nauszniki do własnych potrzeb, czy zaopatrujesz w nie swoich pracowników – cena z pewnością również będzie mieć dla Ciebie znaczenie. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by inwestycja w środki ochrony słuchu okazała się bardziej opłacalna. 

 

Po pierwsze, możesz rozważyć zakup większej ilości ochronników słuchu. Przykładem mogą być jednorazowe wkładki przeciwhałasowe – które możesz kupić w opakowaniach po 100, 200 czy nawet 500 sztuk. Większy zakup wiąże się bardziej atrakcyjną ceną i na długi czas eliminuje konieczność kolejnych zakupów. Jest to więc nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również Twojego czasu.  

 

A co w przypadku nauszników ochronnych? Zwróć uwagę przede wszystkim na wytrzymałość i  uniwersalność. Czasami wysoka cena jest tylko pozorna, a przy wzięciu pod uwagę czasu użytkowania produktu bez konieczności wymiany na nowy może okazać się on bardziej opłacalny nić propozycja z niższej półki. Nigdy też nie kieruj się wyłącznie ceną. Pamiętaj, że najważniejsza jest prawidłowa ochrona. W przeciwnym razie ryzykujesz utratę zdrowia Twojego lub Twoich pracowników, co może pociągać za sobą kolejne koszty i kay ze względu na niestosowanie się do norm BHP. 

 

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Rena-Pol – ekspertami z zakresu i akcesoriów BHP wykorzystujących nowoczesne rozwiązania i zgodnych z obowiązującymi normami.   

 

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

czternaście + 10 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW