Strona główna » Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

by Świnoujście w sieci

Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

W rejonie ulicy Ostoi-Zagórskiego realizowana jest inwestycja, której na pierwszy rzut oka nie widać. To nowy zbiornik retencyjny i prowadząca do niego infrastruktura drogowa.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU ZNÓW ZOSTANIE ZAMKNIĘTY

Roboty budowlane skupiają się na pracach ziemnych i sanitarnych. Po rozebraniu starej nawierzchni drogowej, wytyczona została trasa nowej kanalizacji deszczowej. Aktualnie prowadzony jest montaż betonowych rur oraz studni. Wykonawca prowadzi również na bieżąco rozpoznanie saperskie.

O inwestycji

Zadanie obejmuje m.in.: budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową ziemnego zbiornika retencyjnego otwartego z groblą ziemną; kształtowanie koryta wraz z umocnieniem skarp i dna cieku „Struga Sienniczka”; budowę dróg dojazdowych z płyt betonowych; budowę oświetlenia oraz zagospodarowanie zieleni.

Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

Budowa nowego zbiornika retencyjnego powiązana jest z planowaną przez Miasto budową III etapu Trasy Północnej i modernizacją układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych ELJOT Jacek Luterek i Eljot Jacek Luterek Spółka komandytowa. Koszt prac to ponad 15,7 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

*Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Piotr Zieliński

Rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW