Strona główna » Świnoujście – Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

Świnoujście – Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

by Świnoujście w sieci

Zdrowy styl życia na 307. parkrunie

Morza szum, ptaków śpiew i gorący dotyk meduz – tak słoneczny poranek budzi mieszkańców i gości Świnoujścia a najszersza plaża w Polsce kusi swoimi wdziękami i zapachem kukurydzy gotowanej, jagodzianek oraz lodów Bambino. Ale nie wszystkich. Są i tacy, którzy są odporni na te pokusy i niczym ortodoksyjni wyznawcy zdrowego stylu życia trzymają się ściśle swojej treningowej diety. I jako nieodzowny element planu treningowego w kalendarzu każdego biegacza nie może zabraknąć świnoujskiego parkrunu. Nie inaczej było w przedostatnią wakacyjną sobotę gdzie w świnoujskim Parku Zdrojowym swoją historię pisał #307 parkrun Świnoujście.

Na starcie pojawiło się zaledwie 30 zawodników, ale generalnie nie liczy się ilość tylko jakość pokonywania pięciokilometrowej trasy. Spośród 8 dziewcząt, które zdecydowały się na poranne bieganie najlepszą formą wykazały się: Dominika DUSZKIEWICZ (26:53), Karina MIKULSKA-GAWLE (27:41) oraz Monika MURAWSKA (28:15). Wśród panów najkrócej na trasie przebywali: Jacek GIBA (19:10), Robert SZKÓŁKA (19:22 debiut w lokalizacji) oraz Radosław NOWAK (22:02). Ale to, że wymieniamy zazwyczaj pierwsze trójki nie znaczy, że pozostali byli gorsi (też przecież pokonali taki sam dystans tylko dokładniej) i zasługują na mniej braw – wszyscy jesteście dla nas zwycięzcami! Zawody zabezpieczało 11 wolontariuszy, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi kolejny raz udowodnili, że są najlepsi na świecie – dziękujemy wam za poświęcony swój wolny czas i dobrą robotę. Więcej info i szczegółów biegu znajdziecie na https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

A za tydzień ostatnia wakacyjna sobota, którą naprawdę warto dobrze wykorzystać. A żeby tak było powinniście przed rozpoczęciem roku szkolnego zadbać o formę, zapas endorfin oraz odpowiednie dotlenienie organizmu. I tutaj naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Wam parkrun Świnoujście, który już przygotowuje #308 edycję swojego biegu. Zatem zapraszamy Was wszystkich, bez względu czy jesteście uczniami, rodzicami, dziadkami, pradziadkami, sprinterami, biegaczami, truchtaczami, chodziarzami (nawet tymi z kijkami) w następną sobotę 26 sierpnia do Parku Zdrojowego w okolice boiska. Zaczynamy równo o 9.00 – nie spóźnijcie się bo powtórki w sierpniu już nie będzie. Do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście
Tekst: Adriana Zbigniew Kosel
Foto: Marcin Ruciński

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

3 + dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW