Strona główna » Świnoujście – 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

Świnoujście – 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

by Daniel SZYSZ

Świnoujście – 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

Będzie miała blisko 150 metrów kwadratowych i załopocze na wysokości niemal 70 metrów!

Powstała ze zbiorki społecznej i po raz pierwszy przypomni o święcie Wojska Polskiego. 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

 

Świnoujście - 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

Świnoujście – 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!

Chorągiew zostanie podniesiona na szczyt Latarni Morskiej o godzinie 12:00.

W zależności od warunków pogodowych będzie powiewać i przypominać o Święcie Wojska Polskiego do zmierzchu. – Wykorzystywanie Latarni Morskiej w Świnoujściu jako wyjątkowego masztu to już niemal tradycja – mówi Agata Kucharska ze Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich. –  Nasza Latarnia jest najwyższym tego typu ceglanym zabytkiem na świecie i stoi w miejscu, gdzie zaczyna się Polska. To będzie piękny dzień i piękne święto– dodaje Kucharska.

Chorągiew na Latarni Morskiej będzie widoczna z wielu kilometrów, a wydarzenie odbędzie się dzięki pomocy wolontariuszy. To Oni przygotują liny i urządzenia do podniesienia Chorągwi na szczyt zabytku. Jak zawsze w akcji pomoże studio krawieckie Państwa Ewy i Stanisława Nowakowskich, które obszyje flagę w specjalne zawiesia i załoga Fortu Gerharda. Warto przypomnieć, że gospodarzem obiektu jest Urząd Morski w Szczecinie.

Świnoujście jest dumne, że pełni obecnie funkcje jednego z najważniejszych Portów Wojennych Rzeczpospolitej i jest miejscem stacjonowania 8 Flotylli Obrony Wybrzeża– mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Wojsko to dziś nie tylko gwarant naszej suwerenności państwowej i bezpieczeństwa, ale także ważny pracodawca i podmiot gospodarczy, a port wojenny i okręty wojenne atrakcją turystyczną. 

 

W związku z utrudnionym dostępem do latarni morskiej do której można obecnej dostać się tylko statkiem najlepszym miejscem do podziwiania Chorągwi będą nabrzeża po zachodniej stronie Świnoujścia – Basen Północny i plaża w okolicach falochronu zachodniego.

 

ŚWINOUJŚCIE. CZY W TYM MIEŚCIE JEST POLICJA ??

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.