Policja – Tegoroczny „Pol’and’Rock” Festival odbył się na lotnisku Czaplinek – Broczyno

#policja #Pol’and’Rock

0 comment
Policjanci

PODSUMOWANIE POLICYJNEGO ZABEZPIECZENIA 29. POL’AND’ROCK FESTIVAL

Tegoroczny „Pol’and’Rock” Festival odbył się na lotnisku Czaplinek – Broczyno. Kwestie organizacyjne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa tak dużego wydarzenia były priorytetem i wiązały się z ogromnym zaangażowaniem Policji.

Wypracowano optymalne rozwiązania mające służyć odpowiedniemu zabezpieczeniu imprezy w formie operacji policyjnej, która w dniach od 1 do 6 sierpnia br. zaangażowała wszystkie piony – prewencji, służby kryminalnej oraz logistycznej.
W trosce o zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu w trakcie festiwalu z Policją uruchomiony został Posterunek Polowy Policji w Czaplinku. W sprawdzaniu okolicy policjantom pomagał śmigłowiec z KGP, a także drony.
Ważnym obszarem objętym policyjnym nadzorem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ uczestnicy festiwalu dojeżdżali na teren imprezy własnymi pojazdami, transportem zbiorowym, a także pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali ruchem i przeprowadzali kontrole pojazdów. Kluczowe były dni poprzedzające festiwal i dzień po jego zakończeniu, kiedy natężenie ruchu było największe. Kontrole trzeźwości pozwoliły na uniemożliwienie dalszej jazdy i stwarzania zagrożenia innym na drodze 2 kierującym w stanie nietrzeźwości.
W ramach operacji, ze względu na specyfikę okolic pięknego Czaplinka pełną akwenów i terenów leśnych, skierowaliśmy tam więcej patroli wodnych, policjantów na koniach oraz quadach. Służba była pełniona między innymi na skuterach wodnych, które zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W trakcie trwającej 6 dni operacji, nasi funkcjonariusze 24 godziny na dobę dbali o bezpieczeństwo w rejonie festiwalu oraz w najbliższej okolicy. W tym okresie odnotowaliśmy 74 przestępstwa i zatrzymaliśmy 69 osób (głównie za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów).

Ponadto w omawianym okresie zarejestrowaliśmy 185 wykroczeń, w 49 przypadkach wystawiliśmy mandaty karne.
Na zakończenie działań dowódca operacji insp. Ryszard Gan – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękował wszystkim policjantom w nią zaangażowanym. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali mundurowi z terenu kraju, w tym Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy, Katowic, Kielc, Krakowa Łodzi, Opola, Poznania, Radomia i Wrocławia, a także policjanci Ruchu Drogowego z Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Katowic, Kielc, Łodzi, Poznania i Wrocławia.

Ponadto wspierali nas w zabezpieczeniu również funkcjonariusze z innych wydziałów Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Bydgoszczy, Gorzowie Wlkp. Katowic, Krakowa, Poznania. Patrole konne jednostek z Katowic, Poznania i KSP oraz mundurowi z BOA, GSP i BK KGP, słuchacze Szkoły Policji w Pile.

W tym roku, podczas policyjnego zabezpieczenia 29 „Pol’and’Rock”Festival panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne. Ulewy i silny wiatr, zwłaszcza w sobotę i niedzielę, podczas powrotów uczestników festiwalu do miejsc zamieszkania wymagał ogromnego zaangażowania i czujności naszych służb. Warunki atmosferyczne utrudniały jazdę kierującym i przemieszczanie się pieszych w kierunku dworca PKP. Policjanci czuwali nad ich bezpieczeństwem, aby słaba widoczność na drodze nie wpłynęła na pojawienie się zdarzeń drogowych. Wielokrotnie też udzielali pomocy osobom, które miały problemy z wyjazdem aut z grząskich terenów leśnych.

Nasze działania, jak zwykle przy tego rodzaju skali, były wspierane przez funkcjonariuszy innych służb i straży.

Tekst/foto: WKS KWP w Szczecinie /Zespół prasowy KWP w Szczecinie


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

15 − piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=