Strona główna » Tunel w Świnoujściu. Posypały się pierwsze mandaty za łamanie przepisów – Video

Tunel w Świnoujściu. Posypały się pierwsze mandaty za łamanie przepisów – Video

#świnoujście #tunel #tunelświnoujście

by Świnoujście w sieci

Tunel w Świnoujściu. Posypały się pierwsze mandaty za łamanie przepisów


WYKROCZENIA W TUNELU POD ŚWINĄ POJAWIŁY SIĘ PIERWSZE MANDATY – CO WARTO WIEDZIEĆ I STOSOWAĆ W CZASIE PRZEJAZDU PRZEZ TUNEL

Tunel pod Świną, który połączył dwie strony miasta, to niewątpliwie wielkie udogodnienie, na które od wielu lat czekali nie tylko mieszkańcy 44 Wysp, ale także turyści.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – ZAWRACANIE W TUNELU, TIR COFA PRZED TUNELEM – SZOK !!

Niestety, zaledwie kilka godzin po otwarciu tunelu dla ruchu kołowego, kamery monitoringu zarejestrowały pierwsze wykroczenia, a policjanci wypisali pierwsze mandaty.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, przypominamy najważniejsze zasady, którymi należy kierować się podczas korzystania z tunelu.

Dzięki licznym kamerom w tunelu, policjanci mogli bez trudu zidentyfikować kierujących, którzy popełnili wykroczenia. W ciągu pierwszej doby świnoujscy funkcjonariusze wszczęli kilkanaście postępowań o wykroczenie.
Jazda tunelem zazwyczaj, może skrócić nam zdecydowanie czas przejazdu i uczynić podróż bardziej komfortową. Jednak aby tak było, musimy znać i stosować się do szeregu przepisów specjalnie stworzonych dla jadących przez tunel.

Odpowiedzialność za wykroczenia popełnione w tunelu

Podczas jazdy w tunelu obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego jak na wszystkich innych kategoriach dróg. Wyszczególnić natomiast możemy niektóre wykroczenia, które można popełnić tylko w tunelu:

zawracanie w tunelu – grzywna 200 zł,
cofanie w tunelu – grzywna 200 zł,
zatrzymanie pojazdu w tunelu – grzywna 200 zł,

niezachowanie przez kierującego pojazdem wymaganego odstępu za poprzedzającym pojazdem poza obszarem zabudowanym w tunelu o długości przekraczającej 500 m – grzywna 300 – 500 zł,

niezachowanie wymaganego odstępu za poprzedzającym pojazdem przez kierującego pojazdem w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego – grzywna 100 zł.

Droga prowadząca przez tunel zazwyczaj jest na krótkim odcinku, a jej pokonanie trwa kilka minut. Przez ten czas zachowajmy wzmożoną czujność, bacznie obserwując drogę i jej otoczenie.

 

PRZEJAZD PRZEZ TUNEL W ŚWINOUJŚCIU MOŻE CIĘ KOSZTOWAĆ 30.000 ZŁ

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.