Strona główna » Świnoujście – Wakacyjny 299. parkrun

Świnoujście – Wakacyjny 299. parkrun

#świnoujscie #parkrun

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Wakacyjny 299. parkrun

Jak najlepiej rozpocząć wakacje – tylko najlepsi biegacze dobrze wiedzą, że od sobotniego parkrunu. A tak się składa , że mamy najlepszy parkrun w mieście, a co za tym idzie, grupa zapaleńców zwana potocznie wolontariuszami ponownie zorganizowała prawie okrągły 299. parkrun Świnoujście.

W przepięknych okolicznościach przyrody przy akompaniamencie przeróżnych ptasich treli i skąpanych w zieleni drzew szlachetnych koni ze świnoujskiej Cavaliady na udział w parkrunie zdecydowało się 50. osób.

Każda z nich pokonała pięciokilometrowy dystans na swój jedyny i niepowtarzalny sposób – jedni biegli częściej wykorzystując lewą nogę, inni z kolei prawą, byli i tacy co w równym stopniu je wykorzystywali, kolejni maszerowali, jeszcze inni truchtali ale i widziano takich co umilali sobie marsz podbiegami. Gościliśmy zawodników ze Szczecina, Swarzędza, Poznania, Kościana, Gorzowa, Berlina i innych miast Polski oraz sporą grupę Świnoujścian.

Parkrun Świnoujście

Parkrun Świnoujście
Foto: Marcin Ruciński

Jak już było wspomniane – czas zmierzono 50. osobom z czego udział kobiet w porównaniu do mężczyzn był na równym poziomie – 25 do 25 co na ogół jest ewenementem i co za tym idzie stanowi o wyjątkowości naszego parkrunu. Odnotowaliśmy 10 debiutów w naszej lokalizacji i podziwialiśmy 3 rekordy życiowe.

ŚWINOUJŚCIE – ZOBACZCIE JAK MIASTO I PORT ŻYJE W SYMBIOZIE

 

Najmniej czasu na pokonanie trasy w dniu dzisiejszym potrzebowały: Ewa KASPERSKA (25:02 – debiut w lokalizacji), Monika MURAWSKA (26:01) i Natalia KĘDZIORA (26:26). Analogicznie wśród panów najmniej czasu na pokonanie dystansu potrzebowali: Daniel SZLAGA (19:26 – nowy rekord życiowy), Jacek GIBA (19:52) i Robert KASPERSKI (20:03 – debiut w lokalizacji). Gratulujemy wyników, ale że wszystkim uczestnikom mierzyliśmy czas a nie tylko tym najszybszym to oczywiście ślemy gratulacje  wszystkim za pokonanie trasy i własnych słabości – biegliście wspaniale.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – KIEDY OTWARCIE.

 

Na końcu tradycyjne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy w pocie czoła uwijali się jak żółte mróweczki, aby wszystko było gotowe na czas i funkcjonowało jak w szwajcarskim zegareczku. A za tydzień … oj będzie się działo. Nie dość że będzie to 300 edycja parkrun Świnoujście to odbędzie się ona w 7 rocznicę pierwszego biegu parkrun Świnoujście. Zatem będzie co świętować i będzie kilka atrakcji. A żeby się dowiedzieć co to za atrakcje musicie je zobaczyć na własne oczęta. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was wszystkich oraz naszych i waszych gości na kolejną sobotę. Wystartujemy punkt dziewiąta z linii startu przy boisku wielofunkcyjnym Parku Zdrojowego. Zapraszamy serdecznie – nie może was tam zabraknąć.

Zespół Parkrun Świnoujście

Notatka: Zbigniew Kosel

Foto: Marcin Ruciński

 

WAKACJE 2023 – ZGŁOŚ AUTOKAR DO KONTROLI (WYKAZ PUNKTÓW W WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIM)

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW