Strona główna » Świnoujście – 18 raz załopotała Błękitna flaga na plaży

Świnoujście – 18 raz załopotała Błękitna flaga na plaży

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – 18 raz załopotała Błękitna flaga na plaży

Świnoujście. Potrójny sukces Świnoujścia na start sezonu kąpieliskowego.

Świnoujście  – Błękitne Flagi nad plażami

Plaża na wyspie Uznam po raz 18. z rzędu otrzymała Błękitną Flagę, jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie ekologicznych wyróżnień. W gronie wyróżnionych znalazła się również plaża na Warszowie, a także świnoujski Port Jachtowy im Jurka Porębskiego.

 

ŚWINOUJŚCIE – PAMIĘTAJCIE – PLAŻA TO NIE POPIELNICZKA !!!

Błękitna flagę przyznaje corocznie międzynarodowe jury Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE). Wyróżnione miejsca mogą poszczycić się doskonałą jakością wody oraz wysokimi standardami bezpieczeństwa na terenie kąpieliska. W Świnoujściu mamy trzy takie miejsca: kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam, które jako jedyne w Polsce otrzymało wyróżnienie 18. raz z rzędu, kąpielisko Warszów oraz Port Jachtowy im Jurka Porębskiego. Flagi wciągnięto na maszty 24 czerwca 2023, kiedy na świnoujskich kąpieliskach oficjalnie rozpoczął się sezon letni.

 

ŚWINOUJŚCIE. SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA PLAŻY – NA ŻYWO

 

– Błękitna Flaga to wyróżnienie, symbol rozpoznawany na plażach i w portach jachtowych na całym świecie. Cieszymy się, że nasze działania, by dbać o podnoszenie standardów naszych kąpielisk są tak wysoko oceniane – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka. – Należy dodać, że to wyróżnienie to praca i duża zasługa ludzi, którzy codziennie pracują na kąpieliskach: ratowników, służby sprzątające oraz pracowników obsługi mariny i za to im dziękuję.
Międzynarodowy projekt Błękitna Flaga powstał w 1987 r. Szerzy ideę czystego środowiska i rozsądnej turystyki. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany jest co roku plażom, przystaniom i kąpieliskom na całym świecie, które eksperci zasiadający w jury uznali za najczystsze i najbezpieczniejsze. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.
Tekst: BIK UM Świnoujście

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – KIEDY OTWARCIE.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

7 + siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW