Strona główna » Świnoujście – Plan głównych imprezy w sezonie letnim

Świnoujście – Plan głównych imprezy w sezonie letnim

#świnoujście #wakacje

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Wakacje w Świnoujściu – Plan głównych imprezy w sezonie letnim

 


 

Sezon 2023 w Świnoujściu – zapraszamy!

Poniżej przedstawiamy główne imprezy w Świnoujście w sezonie letnim 2023:

Koncerty w Altanie Koncertowej Parku Zdrojowym – od 22.06.2023 r.

Już od 22 czerwca rusza kolejna edycja letnich koncertów w Parku Zdrojowym. Projekt Altana Koncertowa skupia się na różnorodnym jazzowym brzmieniu w wykonaniu tak uznanych już nazwisk jak i debiutujących muzyków.

W tym roku rozpoczynamy od legendarnego Apostolisa Anthimosa, przez świnoujściankę Agnieszkę Hekiert, a skończymy jazzowymi aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego.

Cavaliada Summer Świnoujście – 22-25.06.2023 r.

CAVALIADA Summer – międzynarodowe wydarzenie jeździeckie odbędzie się w dniach 22-25 czerwca 2023 r. na plaży w Świnoujściu (wejście od Al. Interferie).

ŚWINOUJŚCIE – CAVALIADA SUMMER ŚWINOUJŚCIE 2023 – OSTATNIE PRZYGOTOWANIA – FOTO

W programie zaplanowane są m.in. zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody, codzienne bloki pokazów konnych, zawody CAVALIADA Future, a także widowiskowe zaprzęgi parokonne.

Na terenie imprezy odbywać się będą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. CAVALIADA Summer to jedyne w Europie Międzynarodowe Zawody Jeździeckie organizowane bezpośrednio na plaży.

Dni Morza 30.06 – 02.07.2023 r.

Dni Morza odbywają się na terenie Portu Jachtowego im. Jerzego Porębskiego, gdzie na scenie do późnych godzin wieczornych będą odbywały się koncerty znanych artystów i wykonawców muzycznych. W tym roku głównymi wykonawcami będą Jacek Stachursky oraz Papa D.

W piątek oraz w sobotę już od godziny 11:00 będą dodatkowo czekać na nas jarmark, strefa gastronomiczna, wesołe miasteczko oraz strefa edukacji i animacji. Za to w niedzielę 2 lipca, o godz. 20:00 serdecznie zapraszamy do Amfiteatru im. Marka Grechuty na Galę Operową w ramach V edycji Letniego Festiwalu Operowego.

XIX Morski Turniej Tenisowy Gwiazd 01 – 02.07.2023 r.

Gwiazdy kina i telewizji, satyrycy i artyści kabaretowi wezmą udział w XIX Morskim Turnieju Tenisowym Gwiazd pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza.

Turniej odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca 2023 r. na kortach tenisowych przy ul. Matejki 17 A. W niedzielę wieczorem, po wręczeniu nagród laureatom turnieju, w Amfiteatrze odbędzie się koncert w ramach Letniego Festiwalu Operowego. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli podziwiać wspaniałe widowisko z udziałem solistów i orkiestry Opery na Zamku.

Wstęp dla publiczności oczywiście jest bezpłatny.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU. ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA KOMUNIKACJA

 

Wakacyjne Miasto Kobiet 03-06.07.2023 r.

Wakacyjne Miasto Kobiet już na stałe wrosło w letni repertuar propozycji kulturalnych w Świnoujściu. W dniach 3-6 lipca, po raz kolejny Muszla Koncertowa zamieni się strefę tylko dla kobiet. Warsztaty, koncerty, spotkania, metamorfozy, spektakle – co tylko dusza zapragnie – a wszystko to dedykowane Paniom! Wśród gości same gwiazdy – Ewa Gawryluk, Iwona Pavlović, Michał Koterski, Katarzyna Ankudowicz, Jarosław Boberek i wielu, wielu innych!

Projekt plaża 07 – 09.07.2023 r.

Sport, dobra zabawa, aktywność fizyczna i atrakcje dla dzieci (nie tylko w Strefie Kids!) – wszystko to na jednej z najpiękniejszych polskich plaż w oprawie medialnej telewizji TVN oraz przy uczestnictwie znanych i lubianych gwiazd telewizyjnych.

 

MOŻNA OTWIERAĆ TUNEL. STRAŻ MÓWI TAK ! TUNEL W ŚWINOUJŚCIU

 

Markowy Festiwal 03-05.08.2023 r.

Markowy Festiwal w tym roku nieco krótszy ale za to bardzo emocjonujący. W dniach 3-5 sierpnia, na świnoujskich scenach ujrzymy plejadę gwiazd: Jacka Cygana, Sonię Bohosiewicz, Antka Soykę, Sławek Uniatowski, tenorzy z grupy Tre Voci, Renata Dancewicz, Robert Więckiewicz. A to tylko wierzchołek całej listy wspaniałych wykonawców.

Jarmark Bałtycki 17-20.08.2023 r.

Impreza staje się tradycją w naszym mieście i ma na celu podkreślenie jego wyjątkowego położenia oraz morskich tradycji. Jarmark odbywa się na ul. Wybrzeże Władysława IV, na nabrzeżu administrowanym przez Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp. k. Oprócz słynnych stoisk wystawienniczych z produktami regionalnymi z różnych stron Polski, rękodziełem, słodkościami, są stoiska z wyrobami rybnymi. Poza tym na odwiedzających czeka bogata strefa gastronomiczna, a najmłodszych – morska strefa animacji.

ZACHODNIOPOMORSKIE – SZYBKO I BEZPIECZNIE NAD MORZE

FAMA 21 – 26.08.2023 r.

FAMA 2023 została zaplanowana pomiędzy 21 a 26 sierpnia. Działania otwarte dla publiczności, skupią się na dwóch obiektach – Sali Teatralnej, gdzie odbędą się pokazy teatralne, oraz w Hali w Basenie Północnym która wypełni się muzyką wszelaką. Zapewne to właśnie marina żeglarska stanie się centrum studenckich zmagań.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

3 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW