Strona główna » Międzyzdroje – Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Międzyzdroje – Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

#Międzyzdroje

by Daniel SZYSZ

Międzyzdroje – Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Międzyzdroje i Jelenia Góra to miasta partnerskie, których współpraca pod okiem aktualnych włodarzy obu miast prężnie się rozwija, co szczególnie widoczne jest w działaniach promocyjnych. W tym roku postawiono na wspólną kampanię promocyjną pod hasłem „Wschód w Jeleniej Górze, Zachód w Międzyzdrojach”.

Już w kwietniu zawisły plakaty promujące wspólne przedsięwzięcia, a jednolita szata graficzna niejednokrotnie przyciąga wzrok mieszkańców i turystów zarówno na przystankach autobusowych w Jeleniej Górze, jak i na promenadzie w Międzyzdrojach.

Kolejnym elementem promocji było uczestnictwo Międzyzdrojów w organizowanym od dwóch lat, w terminie 10 – 12 czerwca w Jeleniej Górze festiwalu pn. „O winie w Kotlinie”. Ten jeleniogórski festiwal wina, prezentujący i propagujący winnice z Dolnego Śląska jest doskonałą okazją do zakupu regionalnych produktów i to nie tylko wina a np. serów.

Niedziela 11 czerwca była dedykowana Międzyzdrojom. Międzyzdrojskie Neptunalia, to hasło drugiego dnia festiwalu.

Międzyzdroje - Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Międzyzdroje – Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Jak Neptunalia to oczywiście nie mogło zabraknąć króla mórz i oceanów – Neptuna i jego żony Salacji… I tak w samo południe o godz. 12:00 wkroczyliśmy barwnym orszakiem na jeleniogórski rynek, by przeprowadzić chrzest morski.

Neptun wraz z żoną w asyście piratów, nimf oraz diabłów dokonał chrztu na 5 neofitach. Były do przejścia próby np. znajomości zwyczajów morskich, czystości czy zwinności. Nie obyło się bez picia soku z cytryny czy zjedzenia śledzi, by zaliczyć próbę żołądka. Na scenie prezydent Jeleniej Góry oficjalnie przekazał klucz do bram miasta Neptunowi, jego świcie oraz burmistrzowi Międzyzdrojów.

Było wesoło i kolorowo. W działaniach wspierali nas członkowie zespołu Bryza i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zespół Bryza wystąpił w dwóch blokach z piosenkami morskimi i cygańskimi, prezentując przy tym kolorowe, barwne stylizacje i ciekawy program artystyczny. Przygotowaliśmy również stoisko promocyjne oraz strefę animacji dla dzieci.

Nie mogło także zabraknąć akcentów morskich, więc na jeleniogórskim rynku usypaliśmy kawałek międzyzdrojskiej plaży, gdzie dzieci miały wspaniałą okazję by robić babki z piasku, a rodzice, by w słoneczną niedzielę odpocząć na leżaku. Nasi animatorzy z klubu sportowego Fala Międzyzdroje prowadzili zabawy z dartem xxxl, gry i tory przeszkód oraz wspólnie z dziećmi puszczali bańki mydlane.

Międzyzdroje - Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Międzyzdroje – Międzyzdrojskie Neptunalia w Jeleniej Górze

Na stoisku promocyjnym rozdawaliśmy ulotki oraz prowadziliśmy quiz o Międzyzdrojach. Każdy, kto wykazał się wiedzą mógł wygrać międzyzdrojski upominek.

Nasza prezentacja w Jeleniej Górze była bardzo udana, teraz czekamy na Jeleną Górę w Międzyzdrojach! Już 1 lipca w sobotę na Alei Gwiazd zobaczymy jak zaprezentuje się stolica Karkonoszy nad morzem.

Zapraszamy!

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

 

Tunel w Świnoujściu opóźniony o dziewięć miesięcy. To oficjalna informacja !!

#tunelświnoujście #tunel #świnoujście

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 + siedemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.