Strona główna » Świnoujście – Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

Świnoujście – Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

 


 

Sprawca udzielania i posiadania znacznej ilości narkotyków stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie bez wymaganego przepisami zezwolenia znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości 195,608 gram netto oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 266,769 gram netto, a także odpłatnego i nieodpłatnego udzielania narkotyków innym osobom, przy czym czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, tj. o czyny z art. 62 ust. 2, art. 59 ust. 1 i art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 64 § 1 k.k. oraz o zmuszanie funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej jaką jest zatrzymanie, tj. o czyny z art. 224 § 2 k.k. w zb. z art. 222 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.


ŚWINOUJŚCIE – SPALARNIA ŚMIECI W ŚWINOUJŚCIU ?? CO MÓWIĄ URZĘDNICY


 

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz odpłatne i nieodpłatne udzielanie ich innym osobom, a także zmuszanie funkcjonariusza Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej jaką jest zatrzymanie.

W dniu 1 lipca 2022 r. funkcjonariusze Policji podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli mężczyznę, który zakopał pod drzewem pakunek., po czym odszedł. Funkcjonariusze Policji podjęli działania w kierunku zatrzymania mężczyzny, który natychmiast podjął ucieczkę, a podczas pościgu wbiegł na klatkę schodową jednego z budynków, celowo chwycił za prawe skrzydło drzwi, po czym zamachnął się i uderzył nimi jednego z funkcjonariuszy, czym spowodował u niego obrażenia ciała.

Funkcjonariusze ujawnili przy podejrzanym, a także w zakopanym pod drzewem pakunku oraz w miejscu jego zamieszkania znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości 195,608 gram netto oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 266,769 gram netto. W toku prowadzonego śledztwa ustalono ponadto, że podejrzany udzielił odpłatnie narkotyków co najmniej trzem osobom, a nadto nieodpłatnie co najmniej jednej osobie.

 

 

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

 


 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU OPÓŹNIONY O DZIEWIĘĆ MIESIĘCY. TO OFICJALNA INFORMACJA !!


 

 

Podejrzany był uprzednio karany sądownie, przy czym zrzucanych mu czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dopuścił się w warunkach recydywy.

Za przestępstwo z art. 62 ust. 2 i art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, a za przestępstwo z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, przy czym w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 + jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW