Strona główna » Świnoujście – Boże Ciało – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Świnoujście – Boże Ciało – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Boże Ciało – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa


 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. NMP Gwiazdy Morza i Sanktuarium Chrystusa Króla,

We czwartek tj. 8 czerwca br. obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00; 8:30; 10:00 połączona z procesją; 13:00 oraz 18:00. Po uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach centrum miasta wraz z parafią pw. Chrystusa Króla i parafią wojskową. Wyjdziemy do skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Piastowską i rozpoczniemy wspólną procesję od I-ołtarza, dalej ul. Chrobrego (II-ołtarz), dalej ul Wybrzeże Władysława IV (III-ołtarz) i dalej na Plac Słowiański (IV-ołtarz). Przy czwartym ołtarzu nastąpi zakończenie i rozwiązanie procesji. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie naszych mieszkań i trasy procesji. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Błogosławionego Michała Kozala w Świnoujściu

W czwartek, 8 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Msza Św. sprawowana będzie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 12.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: Gdańską, 11 Listopada, Kołłątaja, Poznańską, Szkolną, Śląską i zakończymy przy kościele.

 


Rzymskokatolicka parafia p.w. Śś. Stanisława i Bonifacego B.M.

Czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWII CHRYSTUSA BOŻE CIAŁO – pamiętajmy o udekorowaniu domów i mieszkań

19.oo (środowy wieczór) śp. Mirosław (1r.)

9.oo śp. Jan KOKOLUS i procesja ulicami: Siemiradzkiego (I OŁTARZ), Wojska Polskiego (II OŁTARZ), Matejki (III OŁTARZ), Wyspiańskiego (IV OŁTARZ) i tam zakończenie procesji.


 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Świnoujściu – Warszowie

W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 (msza centralna z procesją). Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, o sąsiedzką pomoc przy budowie. W procesji pójdziemy w tym roku następującą trasą: ulicą Sosnową, Czeską, Jana Pawła II i Sosnową wrócimy do kościoła. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w swoich uroczystych albach. Serdecznie prosimy panie i starsze dziewczęta o przygotowanie kwiatków do sypania. Poprosimy również o ozdobienie naszych domów religijnymi symbolami i usunięcie samochodów z trasy procesji.

 


 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU OPÓŹNIONY O DZIEWIĘĆ MIESIĘCY. TO OFICJALNA INFORMACJA !!

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW