Strona główna » Świnoujście – Od 1 czerwca zapłacimy za postój na parkingach

Świnoujście – Od 1 czerwca zapłacimy za postój na parkingach

#ParkingŚwinoujście #Świnoujście #parking

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Od 1 czerwca zapłacimy za postój na parkingach

—————–

MIEJSKIE PARKINGI NIESTRZEŻONE: ZŁOTÓWKA Z KARTĄ WYSPIARZA I ULGI NA PRZEJAZDY KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Miasto od kilkunastu lat konsekwentnie realizuje politykę parkingową. W pasach drogowych wyznacza miejsca postojowe dla samochodów, tworzy parkingi, wymaga tego również od inwestorów prywatnych. Kolejnym elementem tej polityki, który ma uchronić centrum miasta i dzielnicę nadmorską przed nadmiernym ruchem samochodowym, jest stworzenie Miejskich Parkingów Niestrzeżonych, administrowanych przez spółkę Komunikacja Autobusowa. Zaczną działać 1 czerwca.

Miejskie Parkingi Niestrzeżone zlokalizowane są poza pasem dróg publicznych, nie mogą więc zostać włączone do Strefy Płatnego Parkowania. Zapewnią ok. 1 100 miejsc parkingowych oraz, co istotne, będą pełnić funkcję buforową, chroniącą najbardziej oblegane części Świnoujścia przed nadmiernym ruchem samochodowym.

ŚWINOUJŚCIE – PTASIA GRYPA. OGNISKO PO NIEMIECKIEJ STRONIE WYSPY UZNAM

– Miasto w ten sposób przygotowuje się do otwarcia tunelu – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Uporządkowanie ponad tysiąca miejsc parkingowych, którymi dysponuje miasto, było niezbędne, zanim nowe połączenie zostanie otwarte. Dzięki temu, że miejsca będą płatne, koszty utrzymania parkingów ponosić będą ich użytkownicy, a nie wszyscy mieszkańcy płacący podatki, również Ci, którzy nie korzystają z parkingów. Umożliwi to również ograniczenie natężenia ruchu i idących za tym uciążliwości komunikacyjnych. Kierowcy nie będą przemieszczać się po mieście w celu znalezienia miejsc wolnych od opłat i parkować w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – W TUNELU NIE POROZMAWIASZ PRZEZ KOMÓRKĘ

Parking w Świnoujściu

Parking w Świnoujściu

Gdzie te parkingi?
Uchwałę w sprawie powołania Miejskich Parkingów Niestrzeżonych, Rada Miasta Świnoujście przyjęła na wniosek Prezydenta Miasta podczas marcowych obrad. Zgodnie z wolą radnych, parkingami administruje miejska spółka – Komunikacja Autobusowa, a nie zewnętrzny operator. Wszelkie zyski z obsługi parkingów będą więc zostawać w kasie miasta. W skład MPN wchodzi dziesięć parkingów płatnych:

Parking w Świnoujściu

– przy ul. Bałtyckiej / Stefana Żeromskiego – 76 miejsc;
– przy ul. Bałtyckiej / Wojska Polskiego – 150 miejsc;
– przy ul. Legionów – 184 miejsca;
– przy ul. Ignacego Daszyńskiego – 90 miejsc;
– przy ul. Rybaki – 80 miejsc;
– przy ul. Włodzimierza Steyera – 140 miejsc (w tym 4 dla autobusów/autokarów);
– przy ul. Wojska Polskiego / Jacka Malczewskiego – 63 miejsca;
– przy ul. Norberta Barlickiego – 45 miejsc;
– przy ul. Norberta Barlickiego / Bunkrowa – 25 miejsc;
– przy placu im. Adama Mickiewicza – 100 miejsc;

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU NA FINISZU – SPOTKANIE KOORDYNACYJNE NA BUDOWIE – KIEDY OTWARCIE ?? DOPIERO WE WRZEŚNIU ??

 

oraz bezpłatny parking działający w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride) przy ul. Norberta Barlickiego (125 miejsc, w tym 5 dla autobusów/autokarów).

Zostaw auto, pojedź autobusem ze zniżką

Wszystkie Miejskie Parkingi Niestrzeżone (MPN) będą czynne 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Skorzystanie z nich i zakup parkingowego biletu dobowego będzie uprawniał do korzystania z ulgowych przejazdów komunikacją miejską w Świnoujściu w czasie ważności biletu parkingowego (zniżka 50 procent dla maksymalnie 5 osób). Część z nich wyposażonych jest w szlabany i kamery do odczytu tablic rejestracyjnych (docelowo taki system będzie funkcjonował na wszystkich MPN-ach), natomiast część obsługiwana będzie tymczasowo przez parkomaty bez szlabanów. Nieco inne zasady będą obowiązywać na parkingu Park And Ride przy ul. Barlickiego. Bezpłatny parking przeznaczony jest przede wszystkim dla osób korzystających z samochodów osobowych, przesiadających się na inne środki transportu, w tym m.in. na linie komunikacji miejskiej. Postój na parkingu będzie mógł trwać maksymalnie do 16 godzin. W tym czasie użytkownik ponadto będzie uprawniony do korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Świnoujściu (maksymalnie 5 osób podróżujących wspólnie – jeden bilet). Jeżeli w czasie kontroli okaże się, że samochód osobowy nie jest zaparkowany na parkingu, to kontroler będzie uprawniony do nałożenia opłaty dodatkowej za przejazd autobusem.

Ulgi dla mieszkańców Świnoujścia

Cennik opłat za korzystanie z Miejskich Parkingów Niestrzeżonych położonych na terenie Gminy Miasto Świnoujście poza pasami dróg publicznych

Wysokość opłat za korzystanie z MPN różni się w zależności od ich lokalizacji i wynosi od 2 zł za godzinę parkowania na obrzeżach miasta do 5 zł w Dzielnicy Nadmorskiej. Znacznie mniej zapłacą posiadacze Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora. W sezonie do maja do września za godzinę parkowania w Dzielnicy Nadmorskiej (parking przy Bałtyckiej) zapłacą wówczas 1 zł, zaś 5 zł kosztować będzie doba. Poza sezonem będzie to koszt 50 gr za godzinę i 3 zł za dobę. Godzina parkowania w centrum i na obrzeżach również wyniesie 1 zł z Kartą Wyspiarza i Kartą Wyspiarza Seniora. Opłaty będzie można wnosić na miejscu. W najbliższym czasie planowane jest utworzenie systemu zarządzania parkingami. Ma to być platforma integrująca wszystkie parkingi z dostępem do informacji o ich lokalizacji, wolnych miejscach parkingowych oraz umożliwiająca zakup biletu przez internet.

LINK do Zarządzenia PMŚ

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW