Świnoujście – Kobiecym Interesie 2023 Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie

#świnoujście

0 comment
Świnoujście - Kobiecym Interesie 2023 Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie

W Kobiecym Interesie 2023
Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny[1] w Polsce jest ok. 5,5 mln kobiet w wieku senioralnym, a z uwagi na starzejące się społeczeństwo do 2050 kobiety te będą stanowiły 22,2% ogółu ludności kraju.

Dlatego w tym roku szczególną uwagą obdarzamy kobiety po 59 roku życia, w tym kobiety z niepełnosprawnościami, które stają się “niewidzialne” na wielu płaszczyznach i sukcesywnie wycofują się z istotnych obszarów swojego życia m.in. znikając z gabinetów ginekologicznych. Zależy nam na pokazaniu, że kobiety nie są i nie mogą być “niewidzialne”, a ich potrzeba dbania o zdrowie nie powinna znikać wraz z wiekiem.

Dostrzegamy! Badamy. to hasło 5. edycji kampanii edukacyjno-społecznej W kobiecym interesie, w której pokazujemy, że wiek nie może zwalniać z konieczności wykonywania ginekologicznych badań profilaktycznych. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wskazują m.in. na zasadność wykonywania wymazu cytologicznego minimum co 3 lata, a testu na HPV raz na 5 lat. [2]

W tym roku nasz Mobilny Gabinet Ginekologiczny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w którym personel medyczny będzie wykonywał bezpłatne badania ginekologiczne* odwiedzi 8 miast rozlokowanych w trzech województwach: łódzkim (Łódź, Zduńska Wola), lubuskim (Zielona Góra, Międzyrzecz, Strzelce Krajeńskie i zachodniopomorskim (Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje).

Mobilny Gabinet przystosowany do potrzeb każdej kobiety
O jakość i komfort każdego badania w naszym Mobilnym Gabinecie Ginekologicznym będzie dbał nie tylko lekarz specjalista, ale także przeszkolony personel medyczny. Dodatkowo wyposażenie Gabinetu będzie obejmowało, poza zapewnioną odpowiednią przestrzenią manewrową, następujące udogodnienia:

podnośnik i wózek rehabilitacyjny,
tłumacz on-line PJM,
dostęp do aplikacji Transkrypcja na żywo,
dostęp do aplikacji przekształcającej tekst na mowę,
materiały kampanijne oraz dokumenty zaadaptowane do potrzeb osób słabowidzących.
Jak zapisać się na badania?
Na badania mogą zapisać się wszystkie kobiety, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet 59+, bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy stopień niepełnosprawności. Wymogiem jest posiadanie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu.

Świnoujście - Kobiecym Interesie 2023 Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie

Świnoujście – Kobiecym Interesie 2023 Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie

Zapisy będą odbywały się dwutorowo:

pacjentki bez orzeczenia o niepełnosprawności mogą zapisać się na wizytę osobiście, w dniu badania, na miejscu.
pacjentki z niepełnosprawnością oraz pacjentki w wieku 59+ (rok urodzenia 1964 i wcześniej) mogą umawiać się na badanie pod numerem telefonu: 452 852 886 lub adresem mailowym: zapisy@wkobiecyminteresie.pl (konieczne podanie numeru LON).
Mapa dostępności, bo warto wiedzieć!
Kobiety z niepełnosprawnością zapraszamy do sprawdzenia listy specjalistów współpracujących z osobami z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną oraz placówek dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, realizowanej przez Fundację Avalon – www.mapadostepnosci.pl.

* ginekologiczne badanie palpacyjne, USG, cytologia, test na obecność wirusa HPV.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

15 − trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=