Strona główna » Świnoujście – Film Wojtuś powstaje w Świnoujściu

Świnoujście – Film Wojtuś powstaje w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Film Wojtuś powstaje w Świnoujściu

————

W ŚWINOUJŚCIU POWSTAJE FILM “WOJTUŚ”

W sali konferencyjnej budynku Urzędu Miasta, odbyła się konferencja prasowa związana z pracami nad filmem “Wojtuś” w reżyserii Dominika Czecha. Na konferencji pojawił się Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście – Paweł Sujka, reżyser filmu Dominik Czech wraz z aktorką Sylwią Achu, szerszej publiczności znanej z filmu „Mój Agent”.

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU NA FINISZU – SPOTKANIE KOORDYNACYJNE NA BUDOWIE – KIEDY OTWARCIE ?? DOPIERO WE WRZEŚNIU ??

 

Przy produkcji filmu w zdecydowanej większości pracują twórcy związani z regionem oraz aktorzy znani z desek szczecińskich teatrów. Główną rolę gra aktor Damian Krajczyk znany z roli Adasia w serialu. „Wielka woda” dostępnym na platformie Netflix. Zdjęcia realizowane są na terenie Szczecina i Świnoujścia, a ich zakończenie planowane jest na 29 maja. Film będzie można zobaczyć na festiwalach oraz zostanie dystrybuowany w sieciach streamingowych.

Podczas produkcji w miarę możliwości twórcy filmu będą korzystać z lokalnych zasobów technicznych oraz statystów ze Świnoujścia. Zamiarem jest pokazanie infrastruktury portowej, zaplecza rybackiego oraz części turystycznej miasta.

 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – W TUNELU NIE POROZMAWIASZ PRZEZ KOMÓRKĘ

 

Film opowiada o losach młodego mężczyzny, który wychodzi z więzienia po odbyciu 5 letniego wyroku za pobicie oraz wynikające z tego nieumyślne spowodowanie śmierci. W momencie wyjścia z więzienia nie ma on żadnego planu na swoje życie. Obecnie ma 25 lat i w zamknięciu spędził większość okresu swojej wczesnej dorosłości. Nie do końca więc wie jak to jest “być dorosłym” poza murami więzienia. W domu czeka na niego uzależniona od alkoholu matka oraz widmo eksmisji za nieopłacone przez nią rachunki za czynsz.

Trudna sytuacja, którą zastaje bohater zmusza go do uporania się z różnego rodzaju instytucjami i podjęcia starań znalezienia pracy. Śledzimy jego drogę poprzez wizyty w urzędzie pracy i nieudane próby znalezienia zatrudnienia. Czy poradzi sobie z niesprawiedliwością i skrajnie niewspierającym otoczeniem?

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 + 16 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW