Strona główna » Najpiękniejsze pomysły na prezent na Dzień Mamy

Najpiękniejsze pomysły na prezent na Dzień Mamy

#prezent #DzieńMamy

by Daniel SZYSZ

Jako że już niedługo obchodzić będziemy wyjątkowy dzień: Święto Mam, warto by było nieco zapoznać się z krótką historią tego dnia. Bowiem jest ona tym bardziej ciekawa, gdyż w Polsce Dzień Mamy obchodzimy 26. maja, zaś w innych krajach święto to jest obchodzone w kwietniu, marcu lub nawet w lutym, jak w przypadku Norwegii. Podpowiemy też, co warto kupić dla mamy w jej święto.

Pomysły na prezent dla Mamy

Każda z mam jest inna, jednakże postaramy się dla Państwa przedstawić takie propozycje prezentów, które przypadną do gustu niemalże każdej kobiecie. Oczywiście bukiety kwiatów czy bombonierki to cudowny dodatek do prezentu, lecz my zaproponujemy do tego praktyczne i urocze upominki. Zacznijmy od masażera do stóp. Jest to wyjątkowy prezent dla mamy, który pozwoli jej nieco wypocząć, zadbać o swe zmęczone stopy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o aktywne mamy, które lubią dużo chodzić. Teraz przejdźmy do prezentów spersonalizowanych, w postaci pościeli czy koców ze zdjęciami rodzinnymi. To niebywale zaskakujący i wzruszający prezent robiony na zamówienie. Stanowi także pamiątkę, bowiem zawiera prywatne, rodzinne nadruki zdjęć. Warto także zawsze celować w kosmetyki, takie jak szampony czy kremy do pielęgnacji stóp i twarzy.

Dzień Matki w Polsce i na świecie

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Przykładowo w USA święto to przypada na drugą niedzielę maja i od 1914 roku jest uznawane za święto narodowe. Z kolei w Irlandii dzień ten obchodzony jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Jak widać, mimo że święto to jest uznawane niemalże na całym świecie, w konkretnych krajach Dzień Matki obchodzi się w różnych dniach. A od kiedy zaczęto obchodzić Dzień Matki? Już w czasach starożytnych obchodzono święto ku czci matek. Jednak wtedy to przede wszystkim Bogini Matka była otaczana chwałą. Po wprowadzeniu chrześcijaństwa do Imperium Rzymskiego, zaprzestano czczenia tego święta. Znany nam dzisiaj Dzień Matki został wprowadzony w 1908 roku w Stanach Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Niegdyś w Polsce Dzień Matki był świętem tzw. ,,ruchomym”, jednakże 2 latach 20 XX. wieku zatwierdzono datę 26 maja. W tym roku Dzień Matki przypada na piątek, zatem najwyższy czas pomyśleć o prezentach.

Z okazji Dnia Matki warto postarać się o wyjątkowy prezent dla ukochanej mamy. Na świecie Dzień Matki obchodzony jest w Norwegii już w drugą niedzielę lutego w Norwegii, zaś Indonezja obchodzi to święto 22 grudnia. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki obchodzonego w Polsce, warto poznać takie ciekawostki. Pod koniec maja, a dokładnie w ostatnią niedzielę maja, swoim mamom życzenia składają Francuzi. Dzień Matek, to szansa na docenienie swej mamy i okazanie wdzięczności za miłość matki, zatem pamiętajmy by w ten dzień postarać się sprawić naszym mamom przyjemność. 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziesięć + trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.