Strona główna » Jak dbać o swoje auto: porady i wskazówki

Jak dbać o swoje auto: porady i wskazówki

by Świnoujście w sieci

Jak dbać o swoje auto: porady i wskazówki

Jazda zadbanym autem to komfort i przyjemność, nawet jeśli pojazd jest już nieco starszy datą. Dbanie o samochód to nie tylko jego regularne sprzątanie i mycie. Oto kilka porad i wskazówek, co robić, aby cztery kółka posłużyły jak najdłużej.

Coroczny przegląd u mechanika

Każdy kierowca raz do roku musi oddać pojazd na obowiązkowy przegląd. To nie wszystko – żeby cieszyć się sprawnym i utrzymanym w dobrym stanie autem, warto odwiedzić mechanika przed dłuższą podróżą i dwa razy do roku – latem i zimą. W warsztacie samochodowym zostaną sprawdzone najważniejsze podzespoły samochodu takie jak silnik, hamulce, sprzęgło, zawieszenia amortyzatorów czy klimatyzacja.

To istotna kwestia nie tylko ze względu na utrzymanie samochodu w dobrej kondycji. Regularny przegląd pozwala ustrzec pojazd przed usterkami, które niedostrzeżone w porę, mogą być o wiele bardziej kosztowne w późniejszej naprawie.

Regularna wymiana filtrów i oleju

Zbyt rzadko wymieniany olej prowadzi do szybszego zużywania się silnika i do gwałtownych awarii. Niezależnie od marki i modelu samochodu, dokonuj wymiany oleju nie później niż po przejechaniu 15-20 tysięcy kilometrów. Zadbaj też o układ wtryskowy silnika. Zaopatrz się w nowy filtr po przejechaniu od 30 do 50 tysięcy kilometrów. Nie jest to droga inwestycja, a dzięki wymianie elementu masz pewność, że cały układ będzie działał prawidłowo.

Zadbaj o lakier i karoserię

Jeśli chcesz, by auto posłużyło Ci nawet kilkanaście lat, nie pozwól mu zardzewieć. Właśnie dlatego z powagą podchodź do nawet niewielkich wykwitów korozji, które najczęściej pojawiają się w profilach zamkniętych. Możesz udać się do blacharza lub walczyć z rdzą samodzielnie. Wystarczy oszlifować miedziany nalot przy pomocy papieru ściernego, a następnie nałożyć specjalny podkład antykorozyjny.

Pamiętaj także o pielęgnacji lakieru. Czyść Twój pojazd delikatnym środkami i regularnie go poleruj. Unikaj myjni automatycznych, które mogą pozostawiać na lakierze mikrozarysowania. Są one najbardziej widoczne na lakierach o ciemnej barwie.

Utrzymuj czystość we wnętrzu pojazdu

Wnętrze samochodu jest równie ważne, co jego mechanizm ukryty pod maską i w zawieszeniu. Przynajmniej raz w miesiącu, a nawet częściej, odkurz tapicerkę auta. Jeśli masz skórzane fotele, to pielęgnuj je specjalnymi preparatami przeznaczonymi do tego rodzaju materiału. Wytwarzają na powierzchni siedziska warstwę zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zabrudzenia czy wilgoć.

Kompleksowe czyszczenie samochodu rozpocznij od wyciągnięcia wszystkich zbędnych przedmiotów, opróżnieniu schowków i wytrzepaniu dywaników. Umyj od środka szyby, powycieraj kurz, a na sam koniec zawieś pachnący zapach.

Chroń samochód przed kradzieżą i aktami wandalizmu

Czyste i zadbane auto, może stać się łupem złodziei, zwłaszcza jeśli zostanie zaparkowanie na niestrzeżonym parkingu lub w nieoświetlonej uliczce. Zabezpiecz Twój pojazd przed skutkami kradzieży i aktów wandalizmu. Dzięki Assistance pojazdu w przypadku szkody wyrządzonej przez osoby trzecie możesz otrzymać samochód zastępczy lub pomoc w transporcie.

Assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Wybierając tę ochronę, w zależności od rodzaju wariantu możesz liczyć na pomoc w razie awarii,      kolizji,      wypadku czy kradzieży Twojego pojazdu     .

Planujesz zakup ubezpieczenia Assistance? Zapoznaj się z ofertą towarzystwa ubezpieczeniowego LINK4. Wejdź na stronę www.link4.pl. Znajdziesz tam intuicyjny Kalkulator online, dzięki któremu obliczysz wysokość składki bez wychodzenia z domu. Możesz też porozmawiać z naszymi konsultantami, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44. Jeśli preferujesz kontakt osobisty, spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

szesnaście + dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.