Strona główna » Komfortowe kaski motocyklowe polskiej firmy Arai – poznaj integralne i sportowe

Komfortowe kaski motocyklowe polskiej firmy Arai – poznaj integralne i sportowe

by Daniel SZYSZ

Komfortowe kaski motocyklowe polskiej firmy Arai – poznaj integralne i sportowe

Kaski motocyklowe muszą gwarantować bezpieczeństwo – funkcja ochronna jest najważniejsza. Oprócz tego powinny być praktyczne i wygodne. Dlatego też, poszukując kasku dla siebie, warto skorzystać z wyrobów renomowanego producenta. Zobaczmy, co ma do zaproponowania marka Arai.

Motocyklem można wybrać się na zakupy, wycieczkę lub przejażdżkę, na tor wyścigowy czy trasę off-road. Niezależnie od tego, dokąd się nim udamy i w jakim celu, potrzebowali będziemy dobrego kasku. Odpowiednio odpornego, a także wygodnego i ergonomicznego. Jeśli cenimy te wszystkie walory, z bezpieczeństwem na czele, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kaski Arai, cieszące się opinią najbezpieczniejszych na świecie.

Dziewięć dekad rozwoju

Marka Arai rodzinna firma, obecna na rynku od ponad dziewięćdziesięciu lat. Jej specjalnością jest projektowanie i produkcja kasków motocyklowych charakteryzujących się najwyższą jakością. Rzemieślnicy Arai każdą skorupę kasku wykonują ręcznie, szczycąc się swoim kunsztem.

Ochrona motocyklisty w każdych warunkach drogowych jest kluczową kwestią dla producenta. Podniesieniu poziomu bezpieczeństwa służą nie tylko materiały, z jakich wykonano dany kask, ale też wszelkiego rodzaju udogodnienia gwarantujące komfort użytkowania. Korzystający z jasku Arai motocyklista ma nie tylko czuć się, ale realnie być bezpieczny w każdej sytuacji na drodze.

 

Najwyższa jakość dla każdego motocyklisty

Arai słynie z tego, że nie ma różnicy między kaskiem tej marki używanym przez profesjonalistę (np. zawodowego wyścigowca), a tym, który dostępny jest w sklepie. Innymi słowy, kaski Arai przeznaczone do codziennej jazdy spełniają te same wymogi bezpieczeństwa i jakości, co ich modele zaprojektowane dla profesjonalnych motocyklistów, takich jak sportowcy. Każdy model wykonywany jest przy użyciu tych samych materiałów – rzecz jasna najwyższej jakości – z identyczną starannością. Cały proces produkcji wszystkich wyrobów Arai poddawany jest wieloetapowej kontroli jakości. Skutkuje to tym, że każdy motocyklista może liczyć na maksimum ochrony i komfortu – niezależnie, czy z dwóch kółek korzysta okazjonalnie, czy większość swojego życia zawodowego i prywatnego spędza na torze wyścigowym.

Komfortowe kaski motocyklowe polskiej firmy Arai - poznaj integralne i sportowe

Komfortowe kaski motocyklowe polskiej firmy Arai – poznaj integralne i sportowe

Kupując kask Arai, możemy więc być pewni, że nasza głowa będzie chroniona w dokładnie takim samym stopniu, co u zawodnika MotoGP.

 

Technologie i wykonanie

Sekret wytrzymałości kasków Arai i gwarantowanego przez nie bezpieczeństwa tkwi w tym, że są one bardzo sztywne, a swoim kształtem przypominają jajko. Każdy model spełniać musi normę R75. Oznacza to, że skorupa Arai ma maksymalnie zaokrąglony kształt, toteż jest pozbawiona zbędnych przetłoczeń i zakrzywień. Każdy element odstający poza obrys kasku zamontowany został tak, aby w razie uderzenia odpadł. Dzięki temu skorupa pozostaje gładka, czyli pozbawiona jakichkolwiek elementów, które mogłyby zahaczyć o przeszkodę na drodze, co zagrażałoby życiu i zdrowiu motocyklisty.

Poza tym, wszystkie modele kasków wykonano z doskonałej jakości materiałów i tworzyw: włókien węglowych, szklanych, zaawansowanych włókien Superfibre oraz aramidowych. Z kolei wypełnienie EPS składa się ze stref o różnych gęstościach, dzięki czemu w razie upadku i uderzenia doskonale pochłania energię i w ten sposób chroni naszą głowę.

Z technologii i jakości wykonania kasków Arai zadowolony będzie każdy motocyklista. Marka oferuje zarówno kaski integralne, off-roadowe, jak też otwarte. Do tego dochodzą szybki i inne akcesoria motocyklowe.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.