Strona główna » Jesteś gotów na sezon ??

Jesteś gotów na sezon ??

by Daniel SZYSZ

ZADBAŁEŚ O MOTOCYKL? ZADBAJ TAKŻE O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS SEZONU MOTOCYKLOWEGO – JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU

Wiosenna aura jest coraz bardziej odczuwalna. Temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni Celsjusza i brak opadów wprost zachęcają do tego, aby zamienić samochód na motocykl. Niestety, początek sezonu motocyklowego to również okres, gdy często dochodzi do śmiertelnych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Wielu motocyklistów zgodzi się z tym, że jazda na motocyklu to nie tylko sposób na wygodniejsze podróżowanie, ale przede wszystkim pasja. Niestety, pomimo wielu zalet podróżowania motocyklem, trzeba także pamiętać, że motocyklista, podobnie jak rowerzysta czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, która chroni kierującego w przypadku zdarzenia drogowego, dlatego nawet najmniejszy błąd kierującego jednośladem lub błąd innego uczestnika ruchu drogowego, może okazać się śmiertelny dla osoby prowadzącej motocykl.

Mając na uwadze każde ludzkie życie na drodze, apelujemy o ostrożność i rozwagę. Myślmy o motocykliście jako o drugim człowieku, nie jak o pojeździe. Odpowiedzialność, uprzejmość oraz ostrożność – to najważniejsze cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli, jak i samochodów. Bądźmy ostrożni i sprawmy, aby tegoroczny tragiczny bilans ofiar wśród użytkowników dróg był zerowy!

Zasady bezpiecznego zachowania na drodze dla kierujących pojazdami osobowymi:
• Podczas kierowania pojazdem osobowym zwracaj szczególną uwagę na to, aby upewnić się, że wykonasz zamierzony manewr bezpiecznie. Pamiętaj, brak włączonego kierunkowskazu lub zaniechanie spojrzenia w lusterko, może kosztować motocyklistę życie.
• Miej na uwadze, że kierujący motorowerami to często młode osoby, które nie mają dużego doświadczenia na drodze.
• Zachowaj bezpieczny dystans od kierującego motocyklem.
• Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku, gdy motocyklista wiezie pasażera.

Zasady bezpiecznego zachowania na drodze dla kierujących motocyklami:
• Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Jazda z nadmierną prędkością może nie pozwolić kierującemu samochodem osobowym na odpowiednią reakcję i w konsekwencji doprowadzić do śmiertelnego zdarzenia drogowego.
• Zawsze zakładaj kas ochronny oraz odpowiednią odzież przystosowaną do jazdy motocyklem.
• Nie przeceniaj swoich umiejętności i nie traktuj drogi publicznej jak toru wyścigowego. Pamiętaj, że na drodze może dojść do nieoczekiwanych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie.
• Nie jedź slalomem pomiędzy pojazdami. Zawsze stosuj się do przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakim pojazdem kierujemy, przyświeca nam jeden cel – wszyscy chcemy bezpiecznie wyjechać i bezpiecznie wrócić.

st. sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzynaście + 20 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.