Strona główna » GAZ-SYSTEM sfinansuje bezpłatny transport do atrakcji turystycznych podczas majówki w Świnoujściu

GAZ-SYSTEM sfinansuje bezpłatny transport do atrakcji turystycznych podczas majówki w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

GAZ-SYSTEM sfinansuje bezpłatny transport do atrakcji turystycznych podczas majówki w Świnoujściu

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej oraz branży turystycznej w Świnoujściu, na czas weekendu majowego, GAZ-SYSTEM planuje zapewnić bezpłatny dojazd dla mieszkańców i turystów do najważniejszych atrakcji oraz plaży w prawobrzeżnej części Świnoujścia. W planach spółki jest także utwardzenie drogi, która ułatwi komunikację do plaży.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., w nawiązaniu do rozporządzenia Wojewody Zachodniopomorskiego o wprowadzeniu od 13 kwietnia 2023 r. czasowego zakazu przebywania w odległości do 200 m wokół Terminalu LNG w Świnoujściu, zadeklarował chęć podjęcia działań minimalizujących wpływ tej decyzji na dostępność obiektów turystycznych na czas weekendu majowego.

W celu zapewnienia dojazdu dla mieszkańców i turystów do plaży w prawej części Świnoujścia w okolicach Podziemnego Miasta został uzgodniony sposób jej utwardzenia. GAZ-SYSTEM przygotowuje się do realizacji i sfinansowania tego zadania jeszcze przed weekendem majowym. Spółka planuje także pokrycie kosztów bezpłatnego dla mieszkańców i turystów transportu od 29 kwietnia do 7 maja. Obecnie trwają ustalenia z podmiotami wykonującymi te usługi, w tym armatorem białej floty, który zapewni dostępność z Przystani Adler-Schiffe i Przystani Warszów do Fortu Gerharda i Latarni Morskiej od strony nabrzeża oraz komunikacją autobusową w Świnoujściu, która ma dowozić pasażerów z dworca autobusowego do plaży w prawobrzeżnej części Świnoujścia.

Spółka od wielu lat wspiera także finansowo świnoujską turystykę oraz deklaruje kontynuowanie tych działań. 2 maja na Latarni Morskiej w Świnoujściu planowany jest Dzień Flagi, sponsorowany przez GAZ-SYSTEM. Podczas wydarzenia na tej najwyższej w Polsce latarni zawieszona zostanie gigantyczna flaga Polski. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Fortu Gerharda, gdzie zlokalizowane jest Muzeum Obrony Wybrzeża, którego Mecenasem od lat jest GAZ-SYSTEM.

Jednocześnie GAZ-SYSTEM podtrzymuje gotowość dalszych rozmów z Miastem Świnoujście, mających na celu sfinansowanie przez spółkę docelowych rozwiązań komunikacyjnych zaproponowanych przez miasto. Spółka stoi na stanowisku, że koszty tych rozwiązań powinny być pokryte ze środków finansowych ujętych w podpisanym we wrześniu 2022 r. porozumieniu z miastem Świnoujście, dotyczącym wybudowania drogi dojścia do zabytków od zachodniej strony terminala. GAZ-SYSTEM informuje, że przekazanie funduszy nastąpi po podpisaniu przez strony wynegocjowanego aneksu do porozumienia. Ostatnie doniesienia medialne o przekazanych 20 mln zł przez GAZ-SYSTEM na rzecz miasta Świnoujście są nieprawdziwe.

Iwona Dominiak – Rzecznik Prasowy

————-

Świnoujście – Już nie zobaczysz latarni i fortu Wprowadzono czasowy zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiemnaście + pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.