Strona główna » Świnoujście – Ratujmy prawobrzeże – Świnoujścianie wyrażą sprzeciw!

Świnoujście – Ratujmy prawobrzeże – Świnoujścianie wyrażą sprzeciw!

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Ratujmy prawobrzeże – Świnoujścianie wyrażą sprzeciw!

W dniu 15.04.2023 roku o godzinie 12:00 na rondzie w Łunowe (prawobrzeże Świnoujścia) odbędzie się spotkanie mieszkańców i sympatyków Świnoujścia (protest), którzy wolnym krokiem, w dużej ilości z materacami, dmuchanymi żyrafami, balonikami na drucikach będą zmierzali do plaży. Raczej nie dojdą, bo nie mają jak,..

Świnoujście - Ratujmy prawobrzeże -Świnoujścianie wyrażą sprzeciw!

Świnoujście – Ratujmy prawobrzeże -Świnoujścianie wyrażą sprzeciw!

Artystyczna „instalacja” złożona z żywych ludzi (ubranych!) będzie miała na celu zwrócenie uwagi decydentom na absurdalność niektórych przepisów, zarządzeń, ustaw, które wprowadzono do porządku publicznego w ostatnim czasie. Bez zabezpieczenia szeroko pojętego interesu społecznego. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy nie zgadzają się z niesprawiedliwością i kochają Świnoujście.

„Instalacja” będzie spontaniczna, pokojowa i będzie także aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko łamaniu zasad współżycia społecznego i dobrostanu.

Liczymy na udział w wydarzeniu Prezydenta Miasta, Radnych, mieszkańców z całego Świnoujścia.

Od dnia 13.04.2023 w Świnoujściu, prawobrzeżu obowiązuje 200 metrowa strefa bezpieczeństwa wokół terminala LNG. W strefie zlokalizowana jest ulica Ku Morzu – która jest jedyną drogą dojazdową do plaży, kąpieliska Warszów, Latarni Morskiej i Fortu Gerharda.

Dojazd do tych obiektów jest niemożliwy. W wyniku wprowadzenia regulacji zagrożone jest kilkaset miejsc pracy, likwidacja jednych z największych atrakcji Pomorza Zachodniego i brak dostępu do drugiego największego kąpieliska w Świnoujściu.

Marcin Koniecko


 

Świnoujście – Prawobrzeże – Mieszkańcy będą protestować!

 

A takie Świnoujście znacie ??

 

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW