Antyradary to urządzenia informujące, które pomagają kierowcom uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości lub przejazd przez odcinek drogi kontrolowany przez policję. Istnieje wiele rodzajów antyradarów, w tym urządzenia pasywne, aktywne oraz aplikacje mobilne.

Moduł GPS informowania kierowcy

Antyradar to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje specjalne czujniki do wykrywania fal elektromagnetycznych emitowanych przez urządzenia radarowe.

Urządzenia radarowe, takie jak te wykorzystywane przez policję do pomiaru prędkości pojazdów, wykorzystują fale radiowe, aby wykrywać obiekty i określać ich odległość, prędkość oraz kierunek ruchu. Antyradar działa przez wykrywanie tych fal i informowanie kierowcy o tym, że istnieje urządzenie radarowe w pobliżu, co pozwala na zmniejszenie prędkości kierowców oraz uniknięcie mandatu za przekroczenie prędkości.

Rodzaje antyradarów

Istnieje kilka rodzajów antyradarów, które różnią się funkcjonalnością i zastosowaniem.

  1. Antyradary pasywne – to urządzenia, które wykorzystują czujniki do wykrywania fal elektromagnetycznych emitowanych przez urządzenia radarowe. Antyradary samochodowe pasywne nie emitują własnych fal elektromagnetycznych, co czyni je trudniejszymi do wykrycia przez urządzenia radarowe.
  2. Antyradary aktywne – to urządzenia, które emitują własne fale elektromagnetyczne, aby zakłócić sygnał z urządzenia radarowego i uniemożliwić jego wykrycie przez urządzenie radarowe. Antyradary aktywne mogą być łatwiejsze do wykrycia przez radary, ale są bardziej skuteczne w zakłócaniu sygnału z urządzenia radarowego.
  3. Antyradary mieszane – to urządzenia, które łączą funkcjonalność antyradaru pasywnego i aktywnego. Antyradary mieszane mogą działać zarówno w trybie pasywnym, jak i aktywnym, w zależności od warunków.
  4. Antyradary laserowe – to urządzenia, które wykrywają promienie laserowe wykorzystywane przez urządzenia pomiarowe prędkości, np. antyradar Whistler, który bardzo dobrze wykrywa odległość w paśmie Ka. Antyradary laserowe wykorzystują specjalne czujniki, aby wykrywać promienie laserowe i informować kierowcę o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego. Mogą one rozróżnić prawdziwe źródło radarowe od fałszywych alarmów.

Asystent kierowcy Yanosik

Yanosik to popularny antyradar dostępny na rynku polskim. Yanosik jest aplikacją mobilną, która działa na oprogramowania Android i iOS. Aplikacja jest wyposażona w funkcje, które pomagają kierowcom uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości, kontrolę trzeźwości lub przejazd przez odcinek drogi, który jest kontrolowany przez policję.

Aplikacja Yanosik działa w trybie pasywnym, co oznacza, że nie emituje własnych fal elektromagnetycznych i nie zakłóca sygnałów urządzeń radarowych. Yanosik działa dzięki informacjom przesyłanym przez innych użytkowników aplikacji. Kierowcy, którzy widzą urządzenie radarowe na drodze, mogą zgłosić to informację za pomocą aplikacji Yanosik. Informacje te są następnie przekazywane do innych użytkowników, którzy znajdują się w pobliżu urządzenia radarowego. Ofertę antyradarów możesz znaleźć na stronie https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/car-audio/antyradary.

Aplikacja Yanosik oferuje również wiele innych funkcji, takich jak wyświetlanie informacji o korkach, wypadkach drogowych, kontrolach trzeźwości i innych niebezpieczeństwach na drodze. Yanosik wykorzystuje GPS i mapy Google, aby kierowcy mogli łatwiej planować swoją trasę i unikać zakorkowanych dróg.

Należy jednak pamiętać, że używanie aplikacji Yanosik w celu uniknięcia mandatu za przekroczenie prędkości jest nielegalne w Polsce. Aplikacja może być wykorzystana tylko w celu ostrzeżenia kierowcy o obecności urządzenia radarowego na drodze.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

18 − trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=