Strona główna » Świnoujście – Nowe inwestycje na Mulniku

Świnoujście – Nowe inwestycje na Mulniku

by Świnoujście w sieci

Nowe inwestycje na Mulniku

Centrum Usług „MULNIK” wkracza w kluczową fazę. Jako Gmina Miasto Świnoujście postawiliśmy sobie cel, aby na Mulniku ulokowały się mikro, małe i średnie firmy. To się udało.

Miasto aktywnie wspiera przedsiębiorców, aby mogli jak najszybciej rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Centrum Usług „Mulnik”. Wydzierżawionych zostało już 19 działek, a przetarg na ostatnie 5 wolnych nieruchomości odbędzie się 27 stycznia 2023 r.
– Cieszymy się szczególnie, że wśród inwestorów przeważają lokalne firmy, co świadczy o tym, że nasz miejscowy biznes jest na tyle silny, aby podjąć kolejne działania służące rozwojowi świnoujskich przedsiębiorstw – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Każda nowa inwestycja na gminnym terenie to dobra wiadomość dla Miasta i świnoujskiego rynku pracy.
Grunty znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Portowej. Teren jest doskonale skomunikowany z siecią drogową oraz znajduje się w bliskim sąsiedztwie infrastruktury portowej. Strefa uzbrojona jest w sieci wodno-kanalizacyjne oraz posiada drogi dojazdowe.
Ruszyły już prace na poszczególnych działkach. Na Mulniku pojawią się niebawem hale magazynowo – warsztatowe dla firm działających w branży logistycznej, produkcyjnej, budowlanej, czy motoryzacyjnej: stacja kontroli pojazdów, serwis i naprawa samochodów, myjnia samochodowa.
– Musimy pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu i wysiłku – dodaje Barbara Michalska. – Z perspektywy inwestorów najważniejsze jest teraz jak najszybsze uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz złożenie wniosków o przyłącze do sieci energetycznej.

Tekst: WRG / BIK UM Świnoujście

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedem + dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW