Świnoujście – Podsumowanie ćwiczeń na Terminalu LNG

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Podsumowanie ćwiczeń na Terminalu LNG

W dniu 29 listopada 2022 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu nastąpiło spotkanie podsumowujące ćwiczenia ewakuacji na Terminalu LNG.

Na zdjęciu widać 7 osób siedzących przy stole na sali konferencyjnej w Komendzie Miejskiej PSP w Świnoujściu. Od lewej pracownik Gaz-System, Komendant Miejski PSP, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP, Dowódca JRG 2, pracownik Gaz-System. W tle ściana, od lewej strony godło RP, logo PSP wraz z napisem pod logiem KOMENDA MIEJSKA PSP w Świnoujściu, Toporek strażacki z grawertonem.

Świnoujście – Mamy wypowiedź Tuska w sprawie tunelu pod Świną

Ćwiczenia na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu miały miejsce 23 listopada 2022 r. Założeniem ćwiczeń była symulacja wykrycia wycieku gazu w obszarze załadunku autocystern oraz ewakuacja wszystkich osób przebywających w części technologicznej oraz administracyjnej Terminala.

W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu oraz pracownicy Gaz-System S.A.

Zweryfikowano obowiązujące zasady i procedury oraz wypracowano nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo na terenie Terminalu oraz skuteczność działań ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: kpt. Paweł Piorun, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu