Strona główna » XLI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

XLI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

26 września odbyły się XLI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM w Bornem Sulinowie, w których po raz pierwszy w nowej kategorii wiekowej wystartował Kajetan Rupar. Debiut można uznać za udany, ponieważ Kajetan wraca do domu z brązowym medalem! Daje to nam nadzieję na rozwój tego młodego i utalentowanego zawodnika.

——————————-

W dniach 18-20 listopada 2022 w Toruniu odbył się Puchar Polski w taekwondo olimpijskim w kategoriach kadet i junior. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowała piątka zawodników – cztery kadetki oraz jeden junior.
Julia Grosicka oraz Vanessa Zakrzewska odpadły w walkach eliminacyjnych z późniejszymi finalistkami swoich kategorii, natomiast Klaudia Bukowska wygrała pierwszą walkę i uległa w ćwierćfinałach z zawodniczką, która wygrała całą kategorię. Najlepiej wypadła Maja Kowalewska, która wygrała wszystkie walki z wyjątkiem finału, w którym przegrała minimalnie 1:2 zdobywając srebrny medal.
Wśród juniorów swoją dominację w kategorii do 51 kg potwierdził Kajetan Rupar, który zdecydowanie wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. W najbliższą sobotę (26 listopada) Kajetan po raz pierwszy spróbuje swoich sił w rywalizacji z seniorami w Bornym Sulinowie.

W tym samym czasie w Radlinie odbyła się kolejna edycja Grand Prix Polski w kickboxingu. Nasz klub reprezentowała Cecylia Somska. Cylka w formule point fighting zdobyła złoty medal, a w formule kick light srebrny.

W zakończonym zgrupowaniu kadr wojewódzkich taekwondo olimpijskiego w Centralnym Ośrodku Sportowym w Wałczu wzięli udział młodzicy, kadeci i juniorzy z klubów województwa zachodniopomorskiego: KKT Bałtyk Koszalin, ULKST Borne Sulinowo oraz ULKSW Pomorze Świnoujście. Zawodnicy oprócz treningów wytrzymałościowych i siłowych trenowali głównie taktykę walki sportowej. Zawodnicy w ramach odnowy biologicznej korzystali z basenów i sauny. Zgrupowanie miało na celu przygotować zawodników do sezonu startowego, który zaczyna się już na początku marca.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi profesjonalnego taekwondo pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19 – jedyny klub w Świnoujściu z licencją Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Przyjmujemy dzieci już od 6 roku życia. Informacje: