Strona główna » Świnoujście wyśle dwa generatory prądu na Ukrainę

Świnoujście wyśle dwa generatory prądu na Ukrainę

by Świnoujście w sieci

Świnoujście wyśle generatory prądu

Dwa generatory prądu elektrycznego, każdy o mocy 5kW, trafią do Gminy Truskawiec na Ukrainie. To odpowiedź na prośbę mera tego miasta, skierowaną do Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Otrzymaną prośbę prezydent Świnoujścia przedstawił radnym, którzy dziś na sesji jednogłośnie poparli udzielenie takiej pomocy.

Truskawiec to ukraińskie miasto – uzdrowisko, położone 100 km na południe od Lwowa. Jest miastem partnerskim Świnoujście. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie Mer Truskawca zwrócił się do miast partnerskich, w tym Świnoujścia z prośbą o udzielenie pomocy rzeczowej w postaci generatorów prądu, które mógłby zastąpić elementy infrastruktury energetycznej zniszczone w czasie trwającej wojny i dałyby możliwość zabezpieczenia w energię elektryczną tamtejsze szkoły, przedszkola i miejskie wodociągi.

– W związku z uszkodzeniami obiektów energetycznych Ukrainy podczas ataków rakietowych przez wojska rosyjskie, w naszym kraju wprowadzono specjalny reżim oszczędzania energii – napisał m.in. Mer Truskawca Andrej Kulczynski. – Musimy przygotować się na przymusowe przerwy w dostawie prądu i zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Do prośby mer dołączył listę potrzebnych generatorów, ich mocy. Takie same prośby o pomoc Mer Truskawca wysłał także do innych miast partnerskich w Polsce.

BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiemnaście − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW