Strona główna » Kolejny w MOSG najliczniejszy nabór nowych funkcjonariuszy

Kolejny w MOSG najliczniejszy nabór nowych funkcjonariuszy

by Świnoujście w sieci

38 nowo przyjętych funkcjonariuszy rozpoczęło służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej. To kolejny już w tym roku tak liczny nabór. W obecności pocztu sztandarowego, orkiestry MOSG i rodzin nowych funkcjonariuszy w przededniu Święta Niepodległości w Komendzie MOSG w Gdańsku odbyło się uroczyste ślubowanie.

Słowa roty ślubowania wypowiedziały 22 kobiety i 16 mężczyzn, a odebrał je kontradm. SG Andrzej Prokopski Komendant MOSG. Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia MOSG kmdr por. SG Jarosław Górski odczytał zasady etyki funkcjonariusza Straży Granicznej, a błogosławieństwa udzielił im kapelan MOSG ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura.

Nowo przyjętych powitał w szeregach funkcjonariuszy MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski. Pogratulował wszystkim pozytywnego zakończenia postępowania kwalifikacyjnego. Powiedział, że od chwili ślubowania rozpoczynają odpowiedzialną służbę wymagającą poświęceń oraz wyrzeczeń, ale też która przyniesie wiele satysfakcji. Komendant MOSG wyraził przekonanie, że nowi funkcjonariusze będą godnie i odpowiedzialnie chronić nienaruszalności polskiej granicy i że złożone ślubowanie stanie się najwyższą wartością. Zwracając się do rodzin nowych strażników granicznych poprosił o okazywanie im wsparcia, zwłaszcza w początkowym etapie służby.

Na zakończenie uroczystości Komendant MOSG w asyście delegacji nowo przyjętych funkcjonariuszy złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona MOSG płk. Karola Bacza.

Teraz nowych funkcjonariuszy czeka nauka w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po niej rozpoczną służbę w swoich macierzystych placówkach i dywizjonach.

Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął już rekrutację do służby na przyszły rok, w którym planowane jest przyjęcie 75 osób. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać, dzwoniąc pod nr 721-961-599, 797-337-256 lub 58/524-24-24.

Fot. Ewelina Biały/MOSG

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Fot. Ewelina Biały/MOSG

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW